reklama

Mesto už funguje v režime zimnej údržby ciest, na prvý sneh zatiaľ iba čakáme

Režim zimnej údržby mestských komunikácií začal 15. novembra a potrvá minimálne do 15. marca 2012. Mesto Trnava má v rozpočte podľa slov Gabriely Slamkovej z odboru dopravy a komunálnych služieb Mestského úradu v Trnave v rozpočte na tohtoročnú zimnú údržbu naplánovaných 92-tisíc eur.

V minulých rokoch prišlo prvé sneženie do Trnavy viackrát už v priebehu novembra. V tomto roku na prvé vločky zatiaľ iba čakáme.

V období zimnej údržby funguje nepretržitá 24-hodinová spravodajská služba, ktorú zabezpečujú spoločnosti .A.S.A Trnava a TT-Komfort.

„V súčasnosti, vzhľadom na aktuálnu poveternostnú situáciu, je zimná údržba vyhlásená v obmedzenom režime, a to hlavne na mostoch. Týka sa to najmä údržby lávky pre peších pri Mestskej poliklinike a lávky pri železničnej stanici vzhľadom na to, že na mostových konštrukciách je najpravdepodobnejší výskyt miernej námrazy,“ opísala aktuálny stav G. Slamková.

Ilustračné foto

Údržbu mestských komunikácií – chodníkov a ciest – zabezpečujú pre mesto dodávateľsky spoločnosti .A.S.A a TT-Komfort.
Organizácie majú k dispozícii približne štrnásť mechanizmov. V prípade potreby vedia počet strojov navýšiť. Mechanizmy môžu byť vybavené radlicami, pluhmi, sypacými a nakladacími zariadeniami či kefami.

Intravilán mesta Trnava je rozdelený do dvoch rajónov. Čistenie komunikácií je rozdelené do troch etáp podľa poradia dôležitosti z hľadiska dopravnej obslužnosti (MHD, zdravotnícke služby, požiarna ochrana…).

V prípade sneženia či poľadovice dodávateľské firmy čistia ako prvé čistia miestne komunikácie, spojovacie komunikácie s hromadnou dopravou, prístupové komunikácie k zdravotníckym zariadeniam a ďalšie komunikácie podľa miestnych podmienok.
V druhej etape prichádzajú na rad spojovacie komunikácie nezaradené do I. etapy, prístupové a obslužné komunikácie, ktoré majú význam pre zásobovanie, dopravu z priemyselných závodov a podobne.
Napokon, v tretej etape, prichádza k čisteniu prístupových a obslužných komunikácií, ktoré majú význam prevažne len pre dopravu súkromnými dopravnými prostriedkami.

Na to, aby v meste vznikali kolóny, stačí aj niekoľkocentimetrová vrstva snehu

Mesto Trnava upozorňuje, že „vlastníci, užívatelia prípadne správcovia priľahlých nehnuteľností, správcovské spoločnosti, bytové družstvo ako aj všetky organizácie, inštitúcie a súkromní podnikatelia sú povinní zabezpečiť odpratanie snehu z chodníkov pred ich budovami, ktoré sú v ich vlastníctve respektíve v prenájme. Zároveň sú povinní zabezpečiť posyp chodníkov v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok“.

Operačný plán zimnej údržby opisuje štyri stupne zimnej údržby – od bežných zimných podmienok, cez mimoriadne podmienky, kedy sa vytvára neutlačená vrstva snehu nad 10 cm, prichádza k zvýšenému výskytu snehových závejov a jazykov. Tretím stupňom je kalamitná situácia, ktorú vyhlasuje štáb zimnej údržby mesta Trnava. Štvrtý stupeň – živelnú pohromu – vyhlasuje Obvodný úrad v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 24. novembra 2011 4:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.