reklama

Prvé sneženie dorazilo do Trnavy už koncom novembra. Pozrite si rozdelenie rajónov zimnej údržby v meste

Prvé sneženie v zimnej sezóne 2017/2018 sa spustilo v trnavskom regióne v stredu večer 29. novembra a vo štvrtok trvalo po celý deň. Polícia upozorňuje vodičov, aby jazdili opatrne. Na cestách v Trnave a okolí sa nachádza malá vrstva kašovitého snehu.

“Polícia vyzýva vodičov, aby prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky. Treba si uvedomiť, že v takomto počasí nie je možné jazdiť tak, ako v letnom období. Zbytočne nehazardujte a neriskujte predbiehaním. Znížte rýchlosť a zvýšte vzdialenosť medzi vozidlami. Tiež sa plne venujte vedeniu vozidla a sledujte situáciu v cestnej premávke. Tam, kde je znížená viditeľnosť, použite stretávacie svetlá, prípadne hmlové svetlá, denné svietenie je nedostatočné,” pripomína polícia prostredníctvom krajskej hovorkyne Martiny Kredatusovej.

Na cestách a chodníkoch sú aj prvé mechanizmy. V meste Trnava zabezpečujú zimnú údržbu komunikácií firmy FCC a STEFE.

Podľa informácií Martina Krajčoviča z KR HaZZ v Trnave v stredu 29. a vo štvrtok 30. novembra 2017 profesionálni a dobrovoľní hasiči v Trnavskom kraji zasahovali počas počas sneženia pri piatich dopravných nehodách (2x v obci Jablonica, Malženice, Hviezdoslavov a Trhová Hradská), jedenásť zásahov absolvovali pri odstraňovaní spadnutých stromov (3x Prašník, Trstín, Hlohovec, Trnava, Cerová, Jablonica, Horné Orešany, Dechtice, Galanta) a pomáhali pri vyťahovaní dvoch zapadnutých autobusov v Hlohovci a Radošovciach pri Skalici.

Ilustračné foto

Pod rajón spoločnosti STEFE spadá 76 kilometrov miestnych komunikácií, 110 kilometrov chodníkov a vnútroblokových komunikácií a 83 500 metrov štvorcových parkovísk a námestí.

Rajón FCC Trnava je situovaný najmä v západnej časti mesta, patrí sem 46 km miestnych komunikácií aj 8,5 km hlavných dopravných ťahov – ulice Trstínska, Hospodárska, Dohnányho, Sladovnícka, Hlboká, Rybníkova, Bučianska, Špačinská.

Rovnako tak 21 km chodníkov a vnútroblokových komunikácií a 32 000 m2 parkovísk a námestí.

Podľa Operačného plánu zimnej údržby mesta Trnava počas bežných zimných podmienok sa vykonáva zimná údržba podľa poradia dôležitosti. Tento stupeň vyhlasujú zodpovední pracovníci firiem FCC Trnava a STEFE Trnava.

Poradie udržiavania a čistenia komunikácií je rozdelené do troch etáp podľa poradia dôležitosti z hľadiska dopravnej obslužnosti – MHD, zdravotnícke služby a podobne a podľa kritérií s prihliadnutím na požiarnu ochranu.

V I. etape sú čistené miestne komunikácie, spojovacie komunikácie s hromadnou dopravou, prístupové komunikácie k zdravotníckym zariadeniam a ďalšie komunikácie podľa miestnych podmienok, do druhej etapy spadajú spojovacie komunikácie nezaradené do I. etapy, prístupové a obslužné komunikácie, ktoré majú význam pre zásobovanie, dopravu z priemyselných závodov a podobne. Napokon v III. etape sa čistia prístupové a obslužné komunikácie, ktoré majú význam prevažne len pre dopravu súkromnými dopravnými prostriedkami.

V prípade dlhodobého sneženia, mrznúceho dažďa alebo pri tvorbe poľadovice, sa prednostne zaisťuje posyp I. a II. etapy do doby zabezpečenia zjazdnosti komunikácií, následne bude zabezpečená údržba komunikácií III. etapy.

STEFE má k dispozícii osem strojov s radlicami a sypačmi, FCC využíva 11 strojov.

Kompletný Operačný plán zimnej si môžete prečítať tu.

Rozdelenie rajónov zimnej údržby v meste Trnava:

Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2017 10:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prvé sneženie dorazilo do Trnavy už koncom novembra. Pozrite si rozdelenie rajónov zimnej údržby v meste”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.