reklama

Prvé sneženie dorazilo do Trnavy už koncom novembra. Pozrite si rozdelenie rajónov zimnej údržby v meste

Prvé sneženie v zimnej sezóne 2017/2018 sa spustilo v trnavskom regióne v stredu večer 29. novembra a vo štvrtok trvalo po celý deň. Polícia upozorňuje vodičov, aby jazdili opatrne. Na cestách v Trnave a okolí sa nachádza malá vrstva kašovitého snehu.

“Polícia vyzýva vodičov, aby prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky. Treba si uvedomiť, že v takomto počasí nie je možné jazdiť tak, ako v letnom období. Zbytočne nehazardujte a neriskujte predbiehaním. Znížte rýchlosť a zvýšte vzdialenosť medzi vozidlami. Tiež sa plne venujte vedeniu vozidla a sledujte situáciu v cestnej premávke. Tam, kde je znížená viditeľnosť, použite stretávacie svetlá, prípadne hmlové svetlá, denné svietenie je nedostatočné,” pripomína polícia prostredníctvom krajskej hovorkyne Martiny Kredatusovej.

Na cestách a chodníkoch sú aj prvé mechanizmy. V meste Trnava zabezpečujú zimnú údržbu komunikácií firmy FCC a STEFE.

Podľa informácií Martina Krajčoviča z KR HaZZ v Trnave v stredu 29. a vo štvrtok 30. novembra 2017 profesionálni a dobrovoľní hasiči v Trnavskom kraji zasahovali počas počas sneženia pri piatich dopravných nehodách (2x v obci Jablonica, Malženice, Hviezdoslavov a Trhová Hradská), jedenásť zásahov absolvovali pri odstraňovaní spadnutých stromov (3x Prašník, Trstín, Hlohovec, Trnava, Cerová, Jablonica, Horné Orešany, Dechtice, Galanta) a pomáhali pri vyťahovaní dvoch zapadnutých autobusov v Hlohovci a Radošovciach pri Skalici.

Ilustračné foto

Pod rajón spoločnosti STEFE spadá 76 kilometrov miestnych komunikácií, 110 kilometrov chodníkov a vnútroblokových komunikácií a 83 500 metrov štvorcových parkovísk a námestí.

Rajón FCC Trnava je situovaný najmä v západnej časti mesta, patrí sem 46 km miestnych komunikácií aj 8,5 km hlavných dopravných ťahov – ulice Trstínska, Hospodárska, Dohnányho, Sladovnícka, Hlboká, Rybníkova, Bučianska, Špačinská.

Rovnako tak 21 km chodníkov a vnútroblokových komunikácií a 32 000 m2 parkovísk a námestí.

Podľa Operačného plánu zimnej údržby mesta Trnava počas bežných zimných podmienok sa vykonáva zimná údržba podľa poradia dôležitosti. Tento stupeň vyhlasujú zodpovední pracovníci firiem FCC Trnava a STEFE Trnava.

Poradie udržiavania a čistenia komunikácií je rozdelené do troch etáp podľa poradia dôležitosti z hľadiska dopravnej obslužnosti – MHD, zdravotnícke služby a podobne a podľa kritérií s prihliadnutím na požiarnu ochranu.

V I. etape sú čistené miestne komunikácie, spojovacie komunikácie s hromadnou dopravou, prístupové komunikácie k zdravotníckym zariadeniam a ďalšie komunikácie podľa miestnych podmienok, do druhej etapy spadajú spojovacie komunikácie nezaradené do I. etapy, prístupové a obslužné komunikácie, ktoré majú význam pre zásobovanie, dopravu z priemyselných závodov a podobne. Napokon v III. etape sa čistia prístupové a obslužné komunikácie, ktoré majú význam prevažne len pre dopravu súkromnými dopravnými prostriedkami.

V prípade dlhodobého sneženia, mrznúceho dažďa alebo pri tvorbe poľadovice, sa prednostne zaisťuje posyp I. a II. etapy do doby zabezpečenia zjazdnosti komunikácií, následne bude zabezpečená údržba komunikácií III. etapy.

STEFE má k dispozícii osem strojov s radlicami a sypačmi, FCC využíva 11 strojov.

Kompletný Operačný plán zimnej si môžete prečítať tu.

Rozdelenie rajónov zimnej údržby v meste Trnava:

Ulož ako PDF
Napísal 30. novembra 2017 10:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

71 komentárov pre “Prvé sneženie dorazilo do Trnavy už koncom novembra. Pozrite si rozdelenie rajónov zimnej údržby v meste”

 1. 1
  sneh says:

  Ozaj mesto kvalitne odhrabane , hlavne namestie

  • 1.1
   lúč says:

   Sneh sa v Trnave odpratáva tak isto ako po minulé roky.

   Dvornou firmou na upratovanie snehu je firma “Slnečné lúče, s.r.o.” :)

   • 1.1.1
    Sneh says:

    Ak sneh upratujú “Slnečné lúče,”, kto potom faktúruje túto prácu? Na Slnko sa dosť zle posielajú eurá.

 2. 2
  Klobucnik says:

  moja skusenost je taka ze som od prednadrazia az po kopanku rano nevidel ani jedno auto co by odhrnalo sneh a sneh zacal padat vecer a padal celu noc az do obeda dalsieho dna isiel som na bicykli rano aj to len po vyjazdenych kolajach .. co je ale najlepsie ani podvecer som nesiel inak opat iba po vyjazdenych kolajach aby som bol presny sneh sa topil cize nedrzal sa na ceste a nehromadil sa stacilo prejst raz a bolo by to fajn. zrejme som vsak isiel trasami ktore sa nemusia odhrnat ale videl som ludi co si odhrnali chodniky a aj cestu. zrejme som teda isiel po inom meste a nie po Trnave…nevadi.

  • 2.1
   zgeroTT says:

   zaujimave, ja som isiel autom z prednadrazia do mesta a dalej do modranky a zavara. stretol som dost odhrnacov aj sypacov. najhorsia z celej cesty bola ta na zavar. poobede a vecer to bolo v meste uplne v pohode. cyklochodnik aj chodnik na vansovej bol pekne odhrnuty.

   • 2.1.1
    obcan says:

    Poobede a vecer to bolo v pohode na cestach vdaka odmaku. :-)

    • 2.1.1.1
     DPH says:

     Za komančov sa hovoril vtip, kto sú najväčší nepriatelia socializmu.Bolo konštatované že jaro,leto, jeseň,zima.Teraz za prosperujúceho kapitalizmu a zmenám klími je to leto, zima.

    • 2.1.1.2
     zgeroTT says:

     haha, jednoznacne mas pravdu, keby nebolo odmaku, dneska je zakaz vychadzania a tie stroje, co po cestách od rana behali bola fatamorgana.

     • 2.1.1.2.1
      obcan says:

      Pisem niekde ze nejazdili stroje?Je rozdiel porovnavat,ked cely den snezi a mrzne a ked nasnezi a odmak s pomocou prechadzajucich aut sneh prirodzene roztopi.

      • 2.1.1.2.1.1
       zgeroTT says:

       ale ked snezi a mrzne, je technicky nemozne mat vsetko odhrnute. to sa neda. to by musel existovat jeden stroj na 2 ulice.

 3. 3
  Will says:

  Ako vždy: Cestári sú na zimu pripravení …. kúpili si zimné bundy … :o)

 4. 4
  zima says:

  Konečne máte tému hodnú vašeho IQ
  Padá snah – velký strach

  Tie stánky na Adventných trhoch sú perfekt, to vás desí …

  • 4.1
   Labakan says:

   Vie čo ani nie,len tie zbytočne vyhodené peniaze ma desia.

   • 4.1.1
    zima says:

    Vyhodené peniaze boli, keď sa hodili niekomu v obálke.
    Teraz si oddýchli stánkári aj mesto – konečne. Stánko si neoddýchol.
    Vianočný biznis skončil.

    • 4.1.1.1
     návštevník says:

     Stánky sú trochu krajšie ako minulý rok, ale vyzerajú fakt insitne.
     Na námestí je síce trochu viac miesta, ale je tam tma, cibuľový smrad, puch prepáleného oleja. Stánky sú rozložené tak, že pri prechode na Hlavnú ulicu vytvárajú úzke lieviky, kde pri zvýšenej návštevnosti budú mať zlaté vianoce aj číhajúci počerní spoluobčania.
     “Úchvatná” je plná stena, alebo chrbát veľkého stánku oproti divadlu, vytvára to neútulné prostredie.

     • 4.1.1.1.1
      Nádhera says:

      Vianočné trhy sú veľmi krásne.Pán Novotný by sa mal trošku priučiť. Konečne niekto nemyslí len sám na seba.Ďakujeme pán Brocka!

      • 4.1.1.1.1.1
       návštevník says:

       žiadnu proklamovanú éterickú a duchovnú atmosféru vianoc som tam neobjavil, skôr to vyzerá ako odvar jarmoku v tme

      • 4.1.1.1.1.2
       stolár says:

       Dizajn stánkov je skôr do prostredia moskovských trhov, majú taký ruský nádych, ako z Mrázika. Stánky by mali vyjadrovať niečo typické naše, slovenské. Nestačí, že sú z dreva. Evidentne nie sú vyrobené na Slovensku, toto by zruční slovenskí stolári “nedali”.

      • 4.1.1.1.1.3
       Trhy says:

       Všetko to čo kritizovali brocka, pekarcik a lancaric je tam! Nádhera, prečítaj si ich vyjadrenia čo tvrdili na zastupku ked tušili zmluvu a schvaľovali stratu. Potom sa prejdi po námestí a hlavnej …

      • 4.1.1.1.1.4
       Angelika Sarah Dežová says:

       Nádhera, ty si kade chodil? Námestie je večer tmavé a pochmúrne, časť pred divadlom ničnehovoriaca, neútulná. Stánky sú umiestnené amatérky, je tam dosť miest na vznik tlačenice už s minimom ľudí. Smrad ostal. Čaro žiadne, možno až po medovine …
       Krok späť.

       • 4.1.1.1.1.4.1
        Nádhera says:

        A čo ťa potom kto kade chodil?Keď sa ti trhy nepáčia, tak tam nechodz.Opakujem trhy sú najkrajšie za posledné roky. Novotný môže závidieť. Pekné Vianoce fandom Novotneho.

        • 4.1.1.1.1.4.1.1
         Trhy says:

         Neboj sa kazdy den tam bude pichnuta. Len je treba vsetko zhejtovat lebo by ju sefko nepochvalil a idu vianocne premie a vidim ze sa velice snazia poskoci.

         • 4.1.1.1.1.4.1.1.1
          Angelika Sarah Dežová says:

          Myslím, že v tomto prípade sú hejtermi hejter Nádhera a hejter Trh. Možno je to tu jeden najznámejší hejter, čiže 2 v 1, a všetci aj tušíme, ktorý.
          Z čierneho chcú spraviť biele. Lenže čierne je stále čierne. To je príbeh ako s tými cisárovymi novými šatami.

         • 4.1.1.1.1.4.1.1.2
          Angelika Sarah Dežová says:

          Milý JFK, všetci to tušíme a niektorí sú o tom aj presvedčeni

          • 4.1.1.1.1.4.1.1.2.1
           5ulo says:

           ja netusim, prezrad prosim. Mam pocit, ze sa tu vsetci navzajom poznate.. co takto riedenu medovinku na namesti a potriast si rukami? :D

          • 4.1.1.1.1.4.1.1.2.2
           Juraj Fuzák says:

           5ulo to by si videl co za kreatury by ti v niektorych pripadoch prisli potriast rukou 😂 aj sladka medovina by ti v momenten skysla asi 😂😂🙈

          • 4.1.1.1.1.4.1.1.2.3
           Volič says:

           Fuzak už uráža. Za to, že niekto má iný názor. Smutné, kto všetko sa dostane do poslaneckých lavíc.

          • 4.1.1.1.1.4.1.1.2.4
           Juraj Fuzák says:

           Nazor musis mat niecom podlozeny, inak je to len emocia a ked si sa v tom co som napisal nasiel tak ti gratulujem, uzi vikend

          • 4.1.1.1.1.4.1.1.2.5
           Volič says:

           No neviem, či si nebol práve ty tým vyššie uvádzaným hejterom 3v1

          • 4.1.1.1.1.4.1.1.2.6
           Juraj Fuzák says:

           To ci som bol niekde uvadzany nejakym nestastnikom vyschizovanim mi skutocne zily netrha, ver mi.

      • 4.1.1.1.1.5
       Trhovník says:

       Nádhera, vyzerá to tak, že si v obraze. Dám ti otázku, na ktorú nemusíš odpovedať: aký matador/-i navrhol na Hlavnej ulici tie stánky tak blízko seba? Zopár ľudí a je to preplnené. Nie je problém byť obliaty punčom, alebo okradnutý dlhoprstymi.

   • 4.1.2
    Labakan says:

    Páni Fuzák ,Trnavčan je ten môj des opodstatnený z tej sumy čo stáli doteraz Adventné trhy.Voliči môžete hádať,tipovať,len opatrne ťažko predstaviteľné, ale dokázali predčiť všetky očakávania.Prvý bod k vašej otázke, čo je zlé na našom meste.

  • 4.2
   dron says:

   no nahádzané sú teda myslim ze rovnako ako boli na kope aj doteraz, zeby tam bolo viac miesta a lásky pre pekarcikoveho jeziska sa neda povedat. stanky su pekne insitne ved preco nie za stvrt miliona.
   jaj a este dnes rano bolo na namesti citit presne ten isty rovnaky smrad ako posledne roky … to ale najstastie odstrani fuzak ked bude chodit stankarom zakazovat a prikazovat co ako maju piect a varit

  • 4.3
   Juraj Fuzák says:

   Sneh 😱😱 😂😂😂

 5. 5
  zxcvb says:

  300 stromov do konca decembra, ked v noci zacina mrznut.. To sa urcite ujmu, ak sa budu dat vobec jamy vykopat. Ale tak hipstersky plan bude splneny. http://www.trnavskyhlas.sk/c/22804-v-trnave-do-konca-roka-vysadia-este-takmer-tristo-stromov.htm

 6. 6
  Abb says:

  Ja som s lopatou nestretol ani jediného natierača lavičiek. Čo už.

 7. 7
  natare says:

  Prečo nebola vôbec očistená lávka na polikliniku?

  • 7.1
   eva says:

   a tiež lávka od city arény ?

  • 7.2
   Dan says:

   Ráno som išiel do roboty o 6 hod. po lavke a odhrnali a posypali ju ľudia z TT Komfortu. Keď neveríš, tak si napis na odkaz pre starostu, dostaneš tam oficiálnu odpoveď. Išiel som domov aj večer po lavke, ale nevidel som nič strašne na nej.Možno niekto by chcel mať z lavky domáci koberec..😄

   • 7.2.1
    ?? says:

    Lávka je plná ľadu a zmrznutého snehu, ty Demagóg jeden. Koho tu vodíš za nos 👃?

    • 7.2.1.1
     DPH says:

     Ked to pôjde niekto skontrolovať za tri, štyri dni po odmäku,kto to dokáže či to bolo odhrnuté alebo nie,vyfakturované to bude určite.Problém je že nie jeden, demagóg ale plno demagógov.

 8. 8
  Jonathan says:

  Niekto vie sadiť aj v takomto počasí 🔔🔕 , máme na to rodených zástupcov ľudu. Určite sa obetujú.

 9. 9
  Labakan says:

  Prosím používať oslovenie TRIBÚN ĹUDU,alebo OSVIETENÝ PÁN.To že sú rodený vieme všetci,to je genetická výbava,darovaná do kloísky.

 10. 10
  Terazky says:

  Fuzák, keď terazky hodnotím tvoje príspevky patríš už do koloritu a tvoje príspevky majú vypovedajúcu hodnotu.Toto sa snaž zachovať aj pre svoje deti až máš.Najlepšie by bolo keby si mohol svoje príspevky roztriediť ktoré si poskytol pred meským plesom v roku2015 ( pred bitkou)a po.Tý ktorí ťa prevychovávali možno by ti museli prispievať na život z dôsledku trvalých následkov.Ćo bolo to bolo terasky som major.

  • 10.1
   Ufnukanci says:

   Co si odneho dostal na budku?

  • 10.2
   Juraj Fuzák says:

   Ty si hlavne vytried svoje vlastne myslienky na zaciatok. Deti mam a co pre nich zachovam je moja vec, ty si skor uvedom ci budes vediet povedat raz svojim detom: “viete deti, vas tatino bol popleteny internetovy hrdina, siriaci poulicne splasky, nicim nepodlozene hoaxy, len pre to ze nieco niekde pocul. Pripadne mozes povedat: “viete deti a toto by ste mali robit aj Vy ked budete velke, bud internetovy trtko a to co ta v tvojom okoli najviac trapi okomentuj na nete a nic viac pre to nesprav”
   PS: pokial za bitku povazujes, to ked do teba niekto pri bare strci a ty neschovas hlavu do zadku ale sa voci tomu postavis, tak si v zivote ziadnu bitku nevidel. Je jasne ze si nevidel a pokial si myslis ze ja som nejaky trtko, ktoremu takymito zvatlaninami na trnava live ublizis tak si na velkom omyle. Prajem ti prijemny vecer geroj.

   • 10.2.1
    Otáznuk says:

    Tak toto vyššie bol prejav Tribúna ľudu. Položme si otázku: tento prejav patrí na tribúnu, alebo do potrubných trás hlboko pod tribúnu?

 11. 11
  Placko says:

  Si prisiel diky nim o nejaky kseftik? Sak chod za tou akoze luzou a povedz im to do oci konecne ci na diskusii tvoj hnev konci a v reale si pokakany? fnuk fnuk

 12. 12
  Bezdomovec says:

  Fuzák ti už bud ticho z teba už nemá nikto dobrý pocit.

 13. 13
  Placko says:

  Piacek lebo z teba ma kazdy dobry pocit , Generalny riaditel firmy co napise TY s i :D Teba tak fakt Martinko musel len nastrcit lebo mu lizes prdel kazdy den. Teba by som nezamestnal ani ako upratovacku ty sasek.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.