reklama

Údržby a opravy detských aj športových ihrísk v meste má zabezpečiť externá firma

Zmluvu na štyri roky sľubuje trnavská radnica prípadnému víťazovi verejnej súťaže na údržbu a opravy detských a športových ihrísk vo vlastníctve mesta Trnava. Prvá takáto súťaž v júni tohto roka bola vypísaná na jeden rok s prepokladanu hodnotou 60 – tisíc eur, ale nebola úspešná. Nové verejné obstarávanie počíta s podpisom zmluvy na 48 mesiacov.

Predpokladaná hodnota zákazky je 235 – tisíc eur s DPH.

Zmluvný partner mesta Trnava má počas štyroch rokov údržbou a opravami zabezpečiť funkčnosť a bezpečnosť takmer 120 detských a športových ihrísk.

Podľa údajov získaných z Pasportu detských a športových ihrísk Trnava z decembra 2016, ktorý obsahuje mapové a databázové údaje o prvkoch a zariadeniach jednotlivých ihrísk, na území mesta je 117 ihrísk, z toho 89 detských ihrísk, 27 športových ihrísk a jeden herný areál s detskými aj športovými ihriskami.


Ihrisko v areáli ZŠ Vančurova

Ilustračné foto

Víťaz verejnej súťaže bude mať v prípade podpisu zmluvy s mestom úlohu počas štyroch rokov údržbou a opravami zabezpečiť funkčnosť a bezpečnosť ihrísk.

Súčasťou ihrísk sú hracie a cvičebné prvky a zariadenia, oplotenie, dopadové plochy, spevnené plochy, pieskoviská, chodníky a cestičky či informačné tabule.

Údržba areálov vo vlastníctve mesta sa realizuje na základe bežnej kontroly, ktorá sa zameriava na celkový stav zariadení ihrísk – najmä na nedostatky, ktoré by mohli byť spôsobené vandalizmom a na čistotu plôch.

V rámci údržby má dodávateľ zabezpečovať čistotu plôch ihrísk, úpravu a čistenie informačných tabúľ, nátery a povrchové úpravy súčastí ihrísk, mazanie pohyblivých čast a drobné opravy.

Opravy ihrísk a ich zariadení sa uskutočňujú na základe zistení bežnej a prevádzkovej kontroly. Tá sa zameriava hlavne na funkčnosť a opotrebenie súčastí ihrísk. Opravy sa vzťahujú na všetky súčasti ihrísk. V prípade, ak oprava prvku alebo zariadenia nie je možná, prípadne je ekonomicky nevýhodná, je možná výmena prvku, časti alebo celého zariadenia.

Lehota na predkladanie ponúk trvá do 16. októbra 2017.

Ulož ako PDF
Napísal 4. októbra 2017 8:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Údržby a opravy detských aj športových ihrísk v meste má zabezpečiť externá firma”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.