reklama

Po bežeckom ovále a vrhačskom sektore sa na Slávii rozbieha aj obnova ihrísk pre basketbal a nohejbal

Po septembrovom spustení prác na obnove sektoru vrhačských disciplín a bežeckého oválu na atletickom štadióne v areáli Slávie štartuje v druhej polovici októbra aj revitalizácia nohejbalových a basketbalových ihrísk.

Do konca roka 2017 by mali byť obnovené tri športoviská v rámci areálu trnavskej Slávie.

Novú podobu dostane sektor situovaný za telocvičňou, ktorý je primárne určený na trénovanie vrhačských disciplín. Priestor po odstránení betónového oplotenia čakajú aj ďalšie zmeny, okrem iného aj presun samotného vrhačského kruhu na iné miesto.

Retoping tartanového oválu a sektorov technických disciplín na štadióne Antona Hajmássyho v Trnave zabezpečí celoplošnú opravu hornej vrstvy súčasného povrchu na bežeckom ovále a v sektore technických disciplín. Farba oválu sa zmení z červenej na modrú, práce počítajú aj s čiastočnou výmenou poškodených vnútorných odvodňovacích žľabov s pozinkovanou mriežkou.


Ihriská pre basketbal a volejbal

Pred niekoľkými dňami sa začala rozbiehať aj obnova nohejbalových a basketbalových ihrísk.

Projekt modernizácie ihrísk na nohejbal aj basketbal počíta s výmenou antuky resp. asfaltu za syntetický polyuretán, inštaláciou umelého osvetlenia, ale aj s priestorom s drobnou architektúrou pre vedľajšie spoločenské a pohybové aktivity.

Plocha nohejbalových ihrísk je navrhnutá s povrchom červenej farby, okolie hracej plochy bude modrej farby. Basketbalové ihriská budú modré, okolie hracej plochy po betónové obrubníky červené.

Pri ihriskách na nohejbal aj basketbal bude nainštalovaných šesť 9-metrových stožiarov verejného osvetlenia. Súčasťou výbavy ihrísk budú aj lavičky, odpadkové kôše a informačná plocha.

Do postupnej modernizácie športového areálu Slávie plánuje mesto vynaložiť asi 1,5 milióna eur. Prostriedky použije z úveru, prijatie ktorého odhlasovalo mestské zastupiteľstvo v máji tohto roka.

V budúcnosti sa plánuje vybudovanie malých ihrísk pre futbal, realizáciou bežeckých dráh v rámci slávistického areálu, cykloprepojením s Cukrovou a ďalšími zmenami.


Tartanový ovál dostane nielen novú kvalitu, ale aj farbu


Vrhačský sektor

Ulož ako PDF
Napísal 23. októbra 2017 16:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.