reklama

Združenie M. Karhana získalo pre svoj projekt do prenájmu ihrisko na Slávii

Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava akceptovalo žiadosť Občianskeho združenia (OZ) Futbalové nádeje Miroslava Karhana o prenájom futbalového ihriska a priľahlých pozemkov pre výstavbu dvoch nových futbalových ihrísk s umelým povrchom.

Pozemky, na ktorých dnes stojí verejnosti voľne prístupné futbalového ihrisko, získalo OZ do prenájmu na 30 rokov.

Združenie plánuje na Slávii vybudovať kvalitnú hraciu plochu určenú na prípravu a zdokonaľovanie futbalovej mládeže z trnavského regiónu. Cieľovou skupinou je mládež vo veku 5 – 18 rokov. OZ chce v budúcnosti pravidelne finančne aj materiálne podporovať futbalovú mládež na lepšej ako priemernej úrovni.

Na Slávii má pribudnúť jedno futbalové ihrisko s klasickými rozmermi, ako aj druhé menšie ihrisko. Jednou z alternatív má byť aj možnosť vybudovania zastrešenia nového areálu.

slavia-ihriska
Areál trnavskej Slávie

Týmto krokom pomáhame skvalitniť ponuku športovísk v Trnave. Zdôrazňujem, že verejnosť o nič nepríde, pretože ľuďom bude k dispozícii vedľajšie ihrisko, ktoré bude fungovať v podobnom režime ako tento priestor,“ pripomenul primátor Vladimír Butko.

Predbežné náklady na výstavbu moderného futbalového areálu majú dosiahnuť viac ako 800-tisíc eur. Združenie požiadalo mesto o dotáciu vo výške 200-tisíc eur. Mesto v tejto fáze rozhodlo len o súhlase s prenájmom pozemkov. „K riešeniu otázky prípadnej dotácie pre tento projekt sa vrátime v budúcnosti,“ doplnil Butko.

Už niekoľko týždňov platí nariadenie, že pre verejnosť sú všetky ihriská, vrátane oplotených, prístupné. Ak napríklad otec s deťmi alebo partia ľudí majú záujem hrať futbal, stačí sa ohlásiť a na ihrisko ich pustia bezplatne. Pôvodný trojeurový poplatok bol zrušený. Čiže v súčasnosti nie je problém, aby si ktokoľvek v prípade záujmu na Slávii mohol zahrať futbal,“ zdôraznil viceprimátor Bystrík Stanko s dovetkom, že verejnosť sa samozrejme musí podriadiť tréningovému či zápasovému harmonogramu, ktorý na ihriskách funguje.

Myslím si, že takmer vždy sa dá nájsť na jednom piatich ihrísk voľné miesto,“ podotkol.

Predstavitelia mesta pripomínajú, že nie vždy treba hľadať za plotmi niečo negatívne. V minulosti sa totiž často stávalo, že ihriská aj zastrešené striedačky boli plné odpadkov, psích výkalov či skla z porozbíjaných fliaš.

V krátkom čase majú pribudnúť v okolí ihrísk na Slávii tabule, ktoré budú verejnosť informovať o spôsobe fungovania a možnostiach prístupu na ihriská pre amatérskych či neregistrovaných športovcov.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2013 11:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Združenie M. Karhana získalo pre svoj projekt do prenájmu ihrisko na Slávii”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.