reklama

OZ Miroslava Karhana plánuje výstavbu futbalového areálu na Slávii

Občianske združenie (OZ) Futbalové nádeje Miroslava Karhana plánuje postaviť na trnavskej Slávii nový športový areál.

Prvoradým zámerom je výstavba kvalitnej hracej plochy na prípravu a zdokonaľovanie futbalovej mládeže z trnavského regiónu. Cieľovou skupinou je mládež vo veku 5 – 18 rokov.

Poslaním novovzniknutého OZ pod hlavičkou futbalového odchovanca Spartaka a reprezentačného rekordéra so 107 štartmi v národnom drese, je „pravidelná finančná a materiálno-technická podpora futbalovej mládeže a nadväzujúce kultúrne a spoločenské akcie sústredené v regióne Trnava na lepšej ako priemernej úrovni„.

karhan
Rekordér v počte reprezentačných štartov v drese Slovenska Miroslav Karhan

Občianske združenie požiadalo mesto o dlhodobý prenájom verejného futbalového ihriska na Slávii na obdobie 30 rokov, ako aj priľahlých pozemkov v celkovej výmere 8000 metrov štvorcových. OZ zároveň žiada o dotáciu na výstavbu umelej trávnatej plochy z mestského rozpočtu vo výške 200-tisíc eur.

Predbežné náklady na výstavbu moderného futbalového areálu s jedným štandardným a druhým menším ihriskom majú dosiahnuť viac ako 800-tisíc eur.

Ihrisko, o ktoré žiada prípravný výbor občianskeho združenia, je v súčasnosti jedinou voľne prístupnou plochou pre futbalovú verejnosť v areáli Slávie.

Ďalších päť oplotených a verejnosti neprístupných ihrísk využívajú futbalové kluby Spartak a Slávia Trnava a Hrnčiarovce.

Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava voči zámeru nemá námietky a navrhuje v prípade súhlasného stanoviska poslancov vyčleniť ako náhradu pre bezplatné športovanie verejnosti jednu z piatich bežne neprístupných hracích plôch.

Z celkovej sumy investičných nákladov plánuje použiť OZ Futbalové nádeje Miroslava Karhana 213-tisíc eur z vlastných zdrojov, 400-tisíc eur chce vykryť dotáciou z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, o zostávajúcich 200-tisíc žiada mesto.

Schválenie prenájmu podlieha schváleniu 3/5 väčšinou všetkých poslancov, ako prípad hodný osobitného zreteľa. Dôvod hodný osobitného zreteľa pre prenájom ihriska občianskemu združeniu spočíva v tom, že pozemok chce združenie využiť na športovo-relaxačné aktivity pre najmladšiu generáciu. Výstavbou kvalitnej umelej trávnatej hracej plochy sa vytvoria lepšie podmienky pre telesný i duševný rozvoj detí. Zároveň sa vytvárajú podmienky pre prevenciu pred negatívnymi vplyvmi rôznych závislostí,“ uvádza dôvodová správa materiálu, o ktorom budú rokovať mestskí poslanci 25. júna.

Situácia:
karhan-slavia

Ulož ako PDF
Napísal 19. júna 2013 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “OZ Miroslava Karhana plánuje výstavbu futbalového areálu na Slávii”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.