reklama

Na výstavbu nového areálu chýbajú bejzbalistom peniaze, hľadajú možnosti

Najúspešnejší bejzbalový tím slovenskej histórie Angels Trnava je po nedobrovoľnom odchode z areálu MTF STU na Prednádraží už druhú sezónu bez domova.

Dnes už neexistujúci areál budovali hráči, rodičia a fanúšikovia svojpomocne viac ako 10 rokov. Trnavskí Angels hrávajú domáce zápasy v Topoľčanoch, na provizórne tréningy slúži areál športového gymnázia a softbalové ihrisko na Bottovej ulici.

Budúcnosť trnavského bejzbalu, ktorému sa venujú v piatich kategóriách od prípravkárov po mužov desiatky mladých športovcov, má byť spojená s novým štadiónom. Ten chcú vybudovať na pozemkoch za Sláviou na Cukrovej ulici, ktoré klub získal do prenájmu vlani v decembri od mesta Trnava.

Zástupcovia klubu v súčasnosti intenzívne pracujú na príprave výstavby nového moderného areálu bejzbalu. Čaká ich však množstvo prekážok a ťažkostí.

Stadion_Angels_Trnava
Vizualizácia areálu Angels na Cukrovej ulici

V prvej etape musíme pozemok urýchlene vyčistiť od navezenej sute a zeminy, čo si vyžiada značné finančné prostriedky. Na pozemku sa nachádza viac ako 12 000 m3 sute a zeminy, ktorú musíme odviezť. V druhej etape, po vyčistení areálu, začne výstavba hlavnej bejzbalovej plochy, kde sa budú hrať zápasy kategórie kadetov od 13 rokov, juniorov od 16 rokov a seniorské družstvá od 18 rokov. Toto by sme chceli stihnúť tak, aby sa v roku 2015 na novej ploche odohral prvý súťažný zápas,“ vyslovil želanie manažér klubu Roman Holekši.

S realizáciou tribún a sociálno – technického zázemia sa začne až po po dobudovaní hracej plochy ihriska, ktorá je pre fungovanie klubu najdôležitejšia.

Holekši pripomína, že dlhodobým cieľom Angels je vybudovať areál v takej kvalite, aby bola Trnava opäť dejiskom významných európskych podujatí.

Najväčším problémom spoločného športového areálu pre bejzbalistov od žiackych po seniorské kategórie bude zabezpečenie financovania výstavby. Komplexná realizácia projektu bude stáť približne 1,5 milióna eur.

V súčasnosti intenzívne zháňame partnerov a spracovávame žiadosti o dotácie a granty. Oslovili sme so žiadosťou o dotáciu ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu, medzinárodnú bejzbalovú nadáciu ‚MLB – baseball tomorrow‘, a taktiež veríme v podporu mesta Trnava a Trnavského samosprávneho kraja. Keďže nemáme generálneho sponzora a ani silného mecenáša, je nám jasné, že ak neoslovíme aj širokú verejnosť a množstvo firiem, organizácii či nadácií, tak len veľmi ťažko sa nám v blízkej budúcnosti vybudovať dôstojný športový areál,“ konštatuje.

Klub sa snaží osloviť verejnosť v snahe získať prostriedky na financovanie projektu z príspevkov 2 percent zaplatených daní.

Každému, kto poukáže 2 percentá trnavským bejzbalistom v sume vyššej ako 24 eur, venuje klub poďakovanie vo forme klubového trička.

Za väčšiu finančnú podporu odmenia Angels svojich partnerov a sponzorov osadením ďakovnej plakety na štadióne, propogáciou na reklamných plochách a inými benefitmi.

stadion-angels-2
stadion-angels-3
Až po dostavbe hracej ploche majú pribudnúť tribúny a zázemie

Baseballový klub ANGELS Trnava vznikol v roku 1990 a od svojho vzniku patrí k najlepším a najúspešnejším BK na Slovensku ako z pohľadu členskej základne, tak aj v počte majstrovských titulov v rámci jednotlivých vekových kategórií. Momentálne má klub približne 100 členov.

Muži získali 13 slovenských majtrovských titulov, viac ako 30 ďalších titulov pridali do vitríny Angels juniori, kadeti a žiaci.

Údaje potrebné na poukázanie 2 percent z daní:

Obchodné meno (Názov): Baseballový klub Angels Trnava
Právna forma: Občianske združenie
IČO/SID: 36088986
Sídlo: 91708 Trnava, Botanická 14
Tlačivá na stiahnutie: www.angels.sk/download.php
Kontakty : E-mail: angels@angels.sk, 0905 238 303

Ulož ako PDF
Napísal 11. februára 2014 14:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na výstavbu nového areálu chýbajú bejzbalistom peniaze, hľadajú možnosti”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.