reklama

Dve percentá z vašich daní chcú bejzbalisti použiť aj na výstavbu nového športového komplexu

Najúspešnejší bejzbalový klub na Slovensku – STU Angels Trnava  – žiada svojich priaznivcov a verejnosť o poskytnutie 2% z dane z príjmov. Prostriedky, ktoré poukážete na účet klubu, budú použité na zmysluplný rozvoj detí a mládeže, zdôrazňuje viceprezident klubu Roman Holekši.

História klubu siaha ešte do čias socializmu. V roku 1987 vznikol bejzbalový oddiel TJ VŠ Trnava. Odvtedy až dodnes, teda plných 24 rokov, patrí klub k najlepším v republike.

„Do dvoch rokov musíme opustiť areál na sídlisku Prednádražie. Finančné prostriedky, ktoré obdržíme prostredníctvom darov od fyzických či právnických osôb, plánujeme využiť aj na prípravu výstavby nového športového areálu,“ podotkol Holekši.
BK STU Angels eviduje v súčasnosti 90 členov v štyroch mládežníckych družstvách. Klubový dres a mesto Trnava viac ako dobre reprezentujú dva tímy žiakov do 12 rokov, kadeti od 13 do 15 rokov, 16-18 roční juniori a samozrejme seniori.

Viacúčelový areál chcú bejzbalisti situovať medzi futbalovými ihriskami na Slávii a Cukrovou ulicou (klikni pre zväčšenie)

Nové ihrisko by mohlo vzniknúť na voľnom priestranstve za futbalovými ihriskami na Slávii. Okrem nedostatku peňazí však ďalšiemu postupu projektu bránia aj otázniky okolo pozemkov. „Sme v kontakte s mestom Trnava a rokujeme o dlhodobom prenájme pozemkov. Veríme, že postupne sa situácia vykryštalizuje v náš prospech a my dokážeme zrealizovať na Slávii nový areál pre bejzbal a doplnkové voľnočasové aktivity,“ vyjadril nádej viceprezident trnavských Angels.

Zámerom klubu je vybudovať viacúčelový areál primárne určený pre bejzbal s dvomi ihriskami pre mládež a seniorov. Projekt počíta aj s vybudovaním priestoru pre basketbal a komplexom viacúčelových ihrísk určených pre verejnosť a deti. Súčasťou zámeru sú aj klubové, technické a sociálne priestory.

Trnavskí bejzbalisti dokázali v minulosti prakticky vlastnoručne, s pomocou sponzorov, rodičov a členov klubu skultivovať a vybudovať nádherný areál na pôde MTF STU na Prednádraží. Po ukončení prenájmu však prídu o všetko.
„Čas sa nám kráti a my sa nechceme dostať do situácie, že bejzbal v Trnave skončí len preto, že nebudeme mať kde hrať. Máme v klube desiatky detí a mladých ľudí, pre ktorých je bejzbal prostriedkom na zmysluplné využívanie voľného času. Nemôžeme dopustiť, aby o svoju záľubu a vášeň prišli,“ vyznal sa na záver Roman Holekši.

Trnavskí bejzbalisti vopred ďakujú za podporu prostredníctvom venovaných 2% z dane z príjmu. Údaje k vyplneniu daňového priznania:
Obchodné meno alebo názov: BK STU Angels Trnava
Sídlo: Botanická 14 , 917 08 Trnava
IČO: 36088986
Právna forma: Občianske združenie

Informácie a tlačivá nájdete na webe www.angels.sk alebo prostredníctvom e-mailu angels@angels.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 3. marca 2011 2:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dve percentá z vašich daní chcú bejzbalisti použiť aj na výstavbu nového športového komplexu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.