reklama

Bejzbalisti Angels pripravujú výstavbu nového štadióna. Klubu veľmi pomôžu aj 2 percentá z daní

Najúspešnejší bejzbalový klub na Slovensku Angels Trnava usilovne pokračuje v prípravách výstavby nového športového areálu na Cukrovej ulici. Trnavskí Angels v súčasnosti usilovne pracujú najmä na získaní finančných prostriedkov. Časť z peňazí na pokrytie nákladov chcú pokryť prostredníctvom asignácie dvoch percent z daní.

Nový bejzbalový štadión vyrastie za športovým areálom Slávie na mestských pozemkoch. Z areálu MTF STU na Prednádraží sa klub musel po dvoch desaťročiach vysťahovať pre nové investičné zámery univerzity.

Bejzbalové centrum bude vznikať v troch etapách, ktoré sú naplánované podľa dôležitosti a potrieb klubu.

Stadion_Angels_Trnava
angels-mapa
Umiestnenie budúceho bejzbalového areálu zakreslené na mape a vizualizácia

V roku 2015 chcú dokončiť mužské bejzbalové ihrisko, prípravné práce a pozemkové úpravy odštartovali už vlani. Súťaže tu budú hrať okrem seniorov aj mládežnícke tímy kadetov do 15 rokov a juniorov do 18 rokov.

V rámci druhej etapy dôjde v rokoch 2015 – 2016 s vybudovaniu žiackeho bejzbalového ihriska. Tento priestor má slúžiť aj na organizovanie rôznych súťažných a medzinárodných podujatí žiakov v kategóriách do 10 a 12 rokov, a prípraviek T-ballu.

Záverečná tretia etapa má zabezpečiť výstavbu tribúny, klubovne so sociálnym zázemím, ako aj infraštruktúry v podobe parkoviska a prístupových ciest.

Predpokladaná etapizácia a doba dostavby štadióna je závislá na získavaní prostriedkov z 2 percent zo zaplatených daní, podpory štátu, mesta, kraja, získavaní grantov a podpory súkromných spoločností, pripomína manažér klubu Roman Holekši.

Moderný bejzbalový areál, ktorý vyrastie na zväčša zanedbávaných plochách a pozemkoch, si vyžiada investície vo výške približne 800-tisíc eur.

Počas minulého roka sa bejzbalistom podarilo z priestoru premiestniť väčšinu nepoužiteľnej zeminy, stavebnej sute a odpadov. Plocha pre nové ihrisko je v súčasnosti pripravená na 90 percent.

„Na čistení areálu sa podieľali mnohí naši členovia aj podporovatelia, za čo im patrí veľká vďaka. Významnú pomoc nám poskytli aj pán Varmus z Primastavu, pán Marcián z firmy M-TOP a pán Krajčo z Aranburu. Aj im vyslovujeme veľké poďakovanie,“ hovorí Holekši.

angels-poz
angels-dobrovolnic
V roku 2014 sa podarilo upraviť pozemok, aj s pomocou desiatok dobrovoľníkov

Potrebné prostriedky na výstavbu areálu chce získať klub, ktorý počas svojej histórie priviedol k športu stovky mladých ľudí a pýši sa zbierkou 49 titulov majstra SR v kategóriách žiakov, katedov, juniorov a mužov, z viacerých zdrojov.

„V súčasnosti hľadáme partnerov a pripravujeme samotnú výstavbu. So žiadosťou o dotáciu opäť oslovíme ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu a mesto Trnava. Absolvovali sme rokovania s medzinárodnou bejzbalovou nadáciou, ktorá podporuje výstavbu bejzbalových plôch vo svete, s ponukou spolupráce sa obraciame aj na súkromné spoločnosti,“ vymenúva klubový manažér.

Angels chcú areál budovať podobne ako v minulosti na Prednádraží aj svojpomocne spoločnými brigádami hráčov, dobrovoľníkov a fanúšikov klubu.

Klub sa v minulom roku zapojil aj do celoslovenského dobrovoľníckeho projektu nadácie Pontis Naše mesto, ktorý si kladie za cieľ prebudiť v ľuďoch vzťah k svojmu najbližšiemu okoliu.

Počas víkendu sa zúčastnilo pri čistení areálu viac ako 110 dobrovoľníkov z radov hráčov, rodičov a fanúšikov klubu.

„Na čistenie a pomocné stavebné práce organizujeme v spolupráci s úradom práce sociálnych vecí a rodiny aktivačnú činnosť formou dobrovoľníckej služby i pracovnej služby nezamestnaných občanov, čo nám taktiež v minulom roku veľmi pomohlo pri začatí čistenia areálu,“ konštatuje Roman Holekši.

Ako zdôrazňuje, úspešnému klubu, ktorý dlhodobo skvelým spôsobom reprezentuje Trnavu doma aj v zahraničí, výrazným spôsobom pomôže poukázanie 2 percent zo zaplatených daní.

„Každému, kto tak urobí v čiastke vyššej ako 24 eur, venujeme ako poďakovanie klubové tričko. Pre firmy, ktoré nám preukážu vyššiu podporu, s radosťou inštalujeme v areáli osobitnú plochu s poďakovaním,“ dodáva.

INFO

Bejzbalový klub Angels Trnava patrí dlhodobo k absolútnej slovenskej špičke.
Začiatky siahajú do roku 1987, keď bol 1. októbra založený softballový oddiel pod hlavičkou TJ VŠ Trnava.
V roku 1991 so vznikom prvej slovenskej baseballovej ligy sa podobne ako v iných mestách aj trnavský softballový oddiel transformoval na bejzbalový, čím bol nastolený trend vyššej športovej úrovne.
Počas svojej histórie získalo A-mužstvo trinásť majstrovských titulov republiky a vychovalo množstvo reprezentantov.
Klub má momentálne zhruba stovku členov vo všetkých vekových kategóriách.

POUKÁŽTE 2% Z DANÍ BK ANGELS TRNAVA

Údaje potrebné na poukázanie dvoch percent z daní
Obchodné meno (Názov): Baseballový klub Angels Trnava
Právna forma: Občianske združenie
IČO/SID: 36088986
Sídlo: 91708 Trnava, Botanická 14
E-mail: angels@angels.sk
Tel.: 0905 238 303
Tlačivá na stiahnutie: www.angels.sk/download.php

angels-2p

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2015 10:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bejzbalisti Angels pripravujú výstavbu nového štadióna. Klubu veľmi pomôžu aj 2 percentá z daní”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.