reklama

Desaťtisíc eur majú vo vrecku. Bejzbalisti ďakujú za podporu, peniaze investujú do nového areálu

Trnavskí bejzbalisti sa tešia z ďalšieho triumfu. Tentoraz sa síce neodohral na ihrisku, ale je minimálne rovnako dôležitý. Hráči, fanúšikovia a priatelia si aktívnym zapojením do hlasovania vybojovali finančnú injekciu 10-tisíc eur z Nadácie VÚB Banky na dobudovanie nového bejzbalového areálu.

Svojich súperov, ďalšie dva vybrané projekty zo Serede a Piešťan bejzbalisti prevalcovali tak, ako sú zvyknutí na ihrisku.

V hlasovaní získali Angels Trnava takmer 3700 hlasov, o vyše deväťsto viac ako ich najbližší konkurent.

“Veľmi pekne ďakujeme všetkým našim priateľom, fanúšikom, mestu Trnava, sponzorom, firmám a každému, kto sa do hlasovania zapojil. Tieto peniaze nám veľmi pomôžu, je to výrazná pomoc v našej snahe vybudovať nové funkčné ihrisko,” konštatoval spokojný manažér Angels Roman Holekši.

angels-ihrisko
Aktuálny pohľad na areál Angels na Cukrovej. Klub už urobil veľký kus práce

Klub akceptoval výzvu Nadácie VÚB asi pred polrokom a prvým úspechom bolo, že bol vybraný do finále – medzi tri projekty z každého kraja.

Masívna podpora pre Trnavčanov napokon znamenala druhý najvyšší počet hlasov v rámci celého Slovenska.

“Peniaze budú použité na nákup materiálu, zariadení a všetkého, čo je potrebné pre ďalší posun dopredu pri budovaní nášho projektu,” ozrejmil Holekši.

BK Angels Trnava opustil v roku 2013 areál na Prednádraží, ktorý si hráči s pomocou rodinných príslušníkov, fanúšikov a sponzorom budovali svojpomocne viac ako dve desaťročia. Podobným spôsobom vzniká aj nový areál na Cukrovej ulici.

Klub hrával domáce zápasy v Topoľčanoch. “Prvé domáce stretnutie na novom ihrisku plánujeme odohrať koncom mája 2016,” prezrádza najbližie ciele klubový manažér.

Na jar budúceho roka bude zrejme fungovať okrem ihriska len provizórne zázemie – striedačka, mobilná tribúna.

Postupne do roku 2020 plánujú BK Angels dobudovať areál so všetkým, čo k nemu prináleží od druhého ihriska, kompletného zázemia v podobe šatní, sociálnych zariadení, tribún či komunikácií.

Klub podporuje mladé talenty, aj v tomto roku sa pýši slovenskými titulmi v kategóriách do 10, 12 a 14 rokov, muži skončili druhí a po niekoľkých rokoch v rade sa im nepodarilo získať ďalší titul pre Trnavu.

Angels-field-2015-2020

O PROJEKTE KOMUNITNÉ GRANTY VÚB

Hodnota komunitných projektov spočíva v motivácii ľudí spojiť svoje sily.

Hlavným cieľom je dať hlavy dokopy a venovať svoj čas, skúsenosti či odborné poznatky pre dobro svojej komunity.

Nadácia VÚB podporí na základe výsledkov hlasovania najlepšie komunitné projekty, v každom kraji jeden.

Spolu rozdelí 80 000 €.

Ulož ako PDF
Napísal 24. novembra 2015 9:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.