reklama

Na Deň detí sprístupnili nové detské ihrisko s fitparkom na Slávii

Na Deň detí 1. júna 2017 sprístupní mesto zrenovované detské ihrisko v športovom areáli Slávie.

Projekt riešil územie bývalého ihriska pre deti, ako atraktívny priestor na hranie pre deti od predškolského veku a mládeže do 12 rokov.

Koncept ihriska a fitparku zároveň poskytne priestor pre relax a pohybové aktivity všetkým vekovým kategóriám. Celkové riešené územie má rozlohu 2697 metrov štvorcových, uviedol hovorca mesta Trnava Pavol Tomašovič.

Návrh riešenia ihriska a fitparku zohľadňuje koncept „detského okruhu“, okolo ktorého sa združujú detské aktivity postupne sa rozvíjajúce podľa veku.

Samotný okruh je tvorený dráhou s gumovým liatym bezpečnostným povrchom vyspádovaným do okolitého terénu (po obvode smerom von) a vnútorným chodníkom zo žulových kociek, ktoré po vnútornom obvode plynule prechádzajú do zatrávnenia.

„Celé ihrisko bolo realizované na pôvodnom teréne a bez výrazných výškových zmien plynule naväzuje na okolie. Jediným výraznejším prvkom je centrálny kopec – terénna modelácia približne v strede parku so zvýšením 1 meter od existujúceho terénu,“ priblížil Tomašovič.

Vysúťažené práce na ihrisku sa začali 28. septembra 2016 a boli dokončené 6. decembra 2016 v celkovej hodnote cca 192 000 eur.

Ihrisko prevzala Správa kultúrnych a športových zariadení, ktorá na jar nadviazala na investíciu položením trávnika, úpravou fasády budovy v dotyku a ďalšími doplnkovými prácami tak, aby mohlo byť ihrisko otvorené k 1. júnu 2017.

„V súčasnosti mesto Trnava realizuje súťaž na realizáciu detského ihriska na Limbovej ulici, predpokladaný začiatok prác je počas letných mesiacov tohto roka,“ doplnil hovorca mesta.

Ulož ako PDF
Napísal 1. júna 2017 7:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Deň detí sprístupnili nové detské ihrisko s fitparkom na Slávii”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.