reklama

Detské ihrisko Gulliver vyzerá vďaka dobrovoľníkom opäť ako nové

Detský smiech, výskanie a jašenie drobcov vystriedali v sobotu 27. apríla na detskom ihrisku Gulliver v parku Antona Bernoláka zvuky elektrických brúsiek, dízlového agregátu, ale aj občasného popiskovania si amatérskych maliarov – natieračov.

Namiesto detí totiž obsadili ihrisko dobrovoľníci. K výzve občianskej iniciatívy Lepšia Trnava sa pripojili takmer dve desiatky ľudí, aby vo svojom voľnom čase pomohli s revitalizáciou poškodených častí obľúbeného detského ihriska otvoreného v roku 2005.

guliver-brigada-t
Sobotu si asi dvadsiatka dobrovoľníkov užívala na Gulliverovi v Bernolákovom parku

Hlavnou pracovnou náplňou partie dobrovoľníkov bolo zbrusovanie a odstraňovanie nasprejovaných graffity, nanášanie nových náterov na farebné časti ihriska a prirodzené oživovanie drevených častí pomocou moridla. Už v najbližších dňoch pribudne na ihrisku aj nový „čerstvý“ štrk.

Revitalizácia Gullivera bola doteraz naším technicky najnáročnejším projektom. Myslím si, že sme sa nám ho spoločne podarilo zvládnuť. Deťom, ktoré prišli na ihrisko večer, sa nový výzor veľmi páčil – a to je pre mňa to najhlavnejšie, pretože ihrisko v parku je ich svetom,“ hodnotil Peter Bročka z občianskeho združenia Lepšia Trnava a nezabudol poďakovať za pomoc všetkým, ktorí sa zapojili a venovali svoj voľný čas dobrej veci.

V Promenáde som strávil detstvo, preto som si vzal obnovu Gullivera ako veľkú výzvu. Ihrisko bolo veľmi počarbané. Myslím si, že po celodennej práci je rozdiel jasne viditeľný. Verím, že si drobci tento priestor v novom šate užijú,“ doplnil.

Ochranné pracovné pomôcky, techniku a občerstvenie zabezpečilo Občianske združenie Lepšia Trnava, s dodávkou približne polovice spotrebovaného množstva farieb, moridla a štetcov pomohlo mesto.

Zostáva už len veriť, že súčasný vzhľad detského ihriska zostane v súčasnej podobe čo najdlhšie.

Lepšia Trnava v minulých týždňoch zorganizovala aj sériu štyroch Jarných upratovačiek verejných priestranstiev. V organizovaní, podpore a spájaní dobrovoľníkov z Trnavy plánuje iniciatívne pokračovať prostredníctvom ďalších pripravovaných projektov aj v budúcnosti.

Po vyše ôsmich hodinách poctivej roboty dostal Gulliver nový, sviežy vzhľad. Či sa práca ochotným ľuďom, ktorí sa nezištne zapojili a priložili ruku k dielu vydarila, môžete posúdiť z priložených fotografií.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2013 10:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Detské ihrisko Gulliver vyzerá vďaka dobrovoľníkom opäť ako nové”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.