reklama

Basketbalové a nohejbalové ihriská na Slávii čaká zásadná premena

Plánovaná postupná modernizácia športového areálu trnavskej Slávie sa dotkne viacerých športovísk. Patria medzi ne aj nohejbalové a basketbalové ihriská. Najdôležitejšou zmenou v porovnaní s terajším stavom bude inštalácia umelého povrchu.

Basketbalisti aj nohejbalisti si v areáli Slávie budú zyvkať po rekonštrukcii na nový povrch. Projekt modernizácie ihrísk na nohejbal aj basketbal počíta s výmenou antuky resp. asfaltu za syntetický polyuretán.

Predmetom zámeru mesta, pre ktorý hľadá prostredníctvom verejnej súťaže dodávateľa stavebných prác, sú stavebné úpravy dvoch nohejbalových a dvoch basketbalových ihrísk, umelé osvetlenie ihrísk, oplotenie ihrísk a plocha s drobnou architektúrou pre vedľajšie spoločenské a pohybové aktivity.

Predpokladaná hodnota zakázky je 330-tisíc eur s DPH, cenu zrejme ešte zníži verejné obstarávanie.


Tento priestor na Slávii prejde výraznou premenou

FOTO: Miroslav Hagara

Ako vyplýva z projektovej dokumentácie, komplexná rekonštrukcia bude pri nohejbalových aj basketbalových ihriskách pozostávať z búracích prác, prostredníctvom ktorých dôjde k odstráneniu pôvodného oplotenia, drevobetónových lavičiek, stĺpikov na volejbal a nohejbal vrátane základov, pôvodnej konštrukcie antukového ihriska, vybúrajú aj pôvodnú konštrukciu asfaltového ihriska, betónovú plochu, chodníky a konštrukcie basketbalových stĺpov.

Povrch hracej plochy ihrísk na nohejbal aj basketbal bude zo syntetickho polyuretánu.

Plocha nohejbalových ihrísk je navrhnutá s povrchom červenej farby, okolie hracej plochy bude modrej farby.

Basketbalové ihriská budú modré, okolie hracej plochy po betónové obrubníky červené.

Na spevnených plochách v okolí ihrísk použijú veľkoformátovú betónovú dlažbu.

Oplotenie nohejbalových dvorcov vybudujú po stranách vo výške 4 metre, ochranné športové oplotenie v rovnakej výške bude umiestnené aj za
basketbalovými konštrukciami.

Pri ihriskách na nohejbal aj basketbal bude nainštalovaných šesť 9-metrových stožiarov verejného osvetlenia.

Súčasťou výbavy ihrísk budú aj lavičky, odpadkové kôše a informačná plocha.

V prípade úspešného ukončenia verejnej súťaže podpíše mesto zmluvu s vybraným dodávateľom stavebných prác. Po podpise zmluvy začne plynúť lehota 60 kalendárnych dní do ukončenia a odovzdania hotového stavebného diela.

Ulož ako PDF
Napísal 17. júla 2017 11:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.