reklama

Futbalové ihriská v areáli Slávie čakajú zmeny

Futbalové ihriská na Slávii sa dočkajú rekonštrukcie. Mesto chystá zámer prestavby dvoch jestvujúcich futbalových ihrísk na jedno bezbariérové, na ďalšom ihrisku chce vzbudovať nové závlahy a trávnik, pribudnúť má aj nová tribúna či zeleň.

Pripravované zmeny sa majú dotknúť ihrísk situovaných na západnom okraji športového areálu Slávie za vrhačským sektorom.


Rekonštrukcia sa dotkne vyznačených futbalových ihrísk

Mesto Trnava navrhuje vytvoriť zo súčasných dvoch futbalových ihrísk označených ako č. 4 a 5 jedno bezbariérové dvojihrisko.

Príde tiež k odstráneniu pôvodného zavlažovacieho systému a inštalácii nového zavlažovania na celú plochu dvojihriska.

V rámci stavebných prác sa počíta s demontážou všetkých pevných konštrukcií ako sú zachytávacie siete, vymedzujúce zábradlia, stĺpy verejného osvetlenia a podobne.

Súčasťou zámeru bude aj výmena podložia futbalových ihrísk (odfrézovanie, prekyprenie, pridanie piesku), odvodnenie trávnika a výsev novej trávnatej plochy.

Na dvojihrisku budú hráčom k dispozícii štyri futbalové bránky.

Na ihrisku č. 3 sa uvažuje s celoplošnou výmenou podložia, odvodnením a inštaláciou nového trávnika.

Oplotenie tohto ihriska zostane pôvodné. Konštrukcie nachádzajúce sa medzi ihriskami č. 2 a 3, ktoré sú pevne spojené so zemou, budú odstránené.

Medzi ihriskami č. 2 a 3 pribudne obojstranná tribúna s kapacitou asi 50 ľudí na každej strane.

Konštrukciu tribúny majú tvoriť betónové prefabrikáty, prestrešenie tribúny bude zabezpečené ľahkou konštrukciou, na sedenie budú osadené plastové sedadlá bez operadiel.

V súčasnej fáze hľadá mesto dodávateľa projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie.

Ulož ako PDF
Napísal 31. januára 2018 8:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Futbalové ihriská v areáli Slávie čakajú zmeny”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.