reklama

V areáli Slávie pribudli nové dráhy pre bežcov, obnovili aj bežecký okruh

Bežecké trasy v športovom areáli Slávia sú pripravené na používanie. Posledným krokom pred ich kolaudáciou je dokončenie osvetlenia a terénnych úprav.

Projekt bežeckých trás je súčasťou veľkého projektu komplexnej revitalizácie Slávie.

„V areáli športoviska jeho realizáciou pribudli nielen nové bežecké trasy, ale aj šikmá dvestometrová bežecká dráha, zrekonštruovaný vonkajší okruh atletického štadióna, nové osvetlenie, korčuliarska dráha a mobiliár tvorený odpadkovými košmi a lavičkami,“ konkretizuje trnavská samospráva v tlačovej správe.

Povrch bežeckých dráh je z červeného EPDM a PUR materiálu, ktorý zabezpečuje predovšetkým mäkkosť pri dopadoch.

Vonkajší ovál štadióna získal novú povrchovú vrstvu v podobe jemnejšieho asfaltového koberca vhodného na korčuľovanie. Rovnaký povrch má aj nová dráha pre korčuliarov.

Na nový bežecký a korčuliarsky okruh okolo futbalových ihrísk sa v zadnej časti areálu napája moderná, dvesto metrov dlhá tréningová bežecká dráha so zmäkčeným povrchom. Tvorená je betónovým tubusom s dvojpercentným stúpaním a na okraji sú schody rôznych sklonov určené na záťažový tréning.

Táto novinka bude poskytovať kvalitné podmienky na univerzálnu športovú prípravu širokej verejnosti od detí až po športových reprezentantov. Na jej realizáciu mesto získalo dotáciu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR vo výške 100 000 eur.

FOTO: Mesto Trnava/Peter Bestvina

Ulož ako PDF
Napísal 26. júla 2022 11:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.