reklama

Na ihrisku v Kamenáči pribudli nové hračky pre najmenších

Na detskom ihrisku v Kamennom mlyne, ktoré odovzdalo mesto Trnava do užívania vlani na jar, pribudli v minulých dňoch nové hracie prvky.

Mestská samospráva chce týmto spôsobom vyhovieť občanom, ktorí žiadali doplnenie ihriska hračkami vhodnými aj pre najmenších návštevníkov,“ informovalo mesto v tlačovej správe.

Jestvujúcu ponuku hracích prvkov pre menších i väčších v Kamenáči rozšírili nové hračky z kvalitného tvrdého dreva dobre odolávajúceho poveternostným vplyvom.

Deti si budú môcť vybrať, či sa pohojdajú na pružinových hojdačkách v podobe koníka a mačičky, alebo sa usadia do košíkových závesných hojdačiek zavesených na drevenej kolovej konštrukcii. Zabezpečené sú aj požiadavky malých staviteľov hradov a zámkov, pekárov, cukrárov a obchodníkov. Svoje staviteľské, kuchárske a obchodné aktivity budú môcť realizovať na novom šesťhrannom pieskovisku s priemerom šesť metrov,“ konkretizuje samospráva prostredníctvom úseku komunikácie a marketingu.

55(1)
77
88
Nové hracie prvky na ihrisku v Kamennom mlyne

FOTO: mesto Trnava

Na zabezpečenie a osadenie nových hračiek na ihrisku v Kamennom mlyne vynaložila mestská samospráva približne 5 230 eur.

V priebehu júna pripravuje mesto aj ďalšiu podobnú investíciu v areáli Základnej školy na Mozartovej ulici na sídlisku Prednádražie.

Deti vo veku od jedného do šesť rokov sa budú môcť pohojdať na závesnej alebo pružinovej hojdačke, uskutočňovať prvé odvážne výstupy na šmykľavku či expedície do neprebádaných svetov cez tunelovú preliezačku. Pre detičky vo veku od troch rokov bude k dispozícii aj malý kolotoč,“ uvádza mesto Trnava.

Finančné náklady mestskej samosprávy na zabezpečenie a osadenie nových hračiek dosiahnu približne 7 650 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2013 19:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na ihrisku v Kamenáči pribudli nové hračky pre najmenších”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.