reklama

V stredu pribudli v okrese Trnava dva nové prípady ochorenia COVID-19

V stredu 8. apríla 2020 potvrdili dva pozitívne testy ochorenia COVID-19 (koronavírus) z okresu Trnava. Vyplýva to z údajov Národného centra zdravotníckych informácií (NCIZ).

Včera pribudlo na Slovensku 19 nových prípadov, celkovo je 701 pozitívnych ľudí. Laboratóriá vyšetrili v stredu 8. apríla 1690 spolu vzoriek, z toho 1671 bolo negatívnych. Počet testov s negatívnym výsledkom tak na Slovensku dosiahol 20 670.

Dva nové pozitívne prípady sú z okresu Trnava, podľa údajov Ministerstva zdravotníctva SR ide o mužov vo veku 57 a 66 rokov z Kátloviec a Trnavy.

Mapové podklady NCIZ ukazujú, že v okrese Trnava zistili koronavírus okrem Trnavčanov aj u obyvateľov obcí Biely Kostol, Dolné Dubové, Kátlovce a Suchá nad Parnou.

V karanténnom centre v Gabčíkove sa nachádzajú po jednom pozitívne testovanom obyvateľovi s trvalým pobytom v Špačinciach (pozitívny test z utorka 7. apríla) a v Dobrej Vode (z 6. apríla).

V našom regióne evidujú úrady jedného vyliečeného pacienta.

Ilustračné foto

Aktuálne je podľa štatistík NCZI na Slovensku hospitalizovaných 157 pacientov, z toho u 51 bol koronavírus potvrdený, v 106 prípadoch sa čaká na výsledok testov.

Piati pacienti sú napojení na umelú pľúcnu ventiláciu a dvaja pacienti sú na infektologických jednotkách intenzívnej starostlivosti, informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Z ochorenia sa podarilo vyliečiť 16 osôb, chorobe doteraz podľahli dvaja pacienti.

Najviac prípadov výskytu ochorenia COVID-19 je v Bratislavskom kraji – 196, nasledujú Košický kraj – 90, Prešovský kraj – 88, Trenčiansky kraj – 86, Žilinský kraj – 84, Trnavský kraj – 61, Banskobystrický kraj – 52 a Nitriansky kraj s 44 pozitívnymi prípadmi.

Z celkového počtu pozitívnych prípadov ochorenia je 383 mužov a 318 žien.

Najviac pozitívnych osôb je vo vekovej kategórii od 30 do 44 rokov – 215 osôb, nasledujú ľudia od 15 do 29 rokov, ktorých je celkovo 201, vo vekovej kategórii 45 – 59 je to 146 osôb a vo vekovej kategórii nad 60 rokov je pozitívnych 95 osôb. Najmenej je detí do 14 rokov – celkovo 41 (u troch osôb nie je uvedený vek).

Čo robiť, ak ste chorý

10 odporúčaní pri COVID-19

Ulož ako PDF
Napísal 9. apríla 2020 13:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.