reklama

Covid-19: Pozitívny test na ochorenie majú 26-ročná žena a 33-ročný muž z Trnavy

V piatok 3. apríla 2020 zistili pozitívny test na ochorenie Covid-19 ďalším dvom Trnavčanom. Podľa údajov Ministerstva zdravotníctva SR ide o 26-ročnú ženu a 33-ročného muža.

K rovnakému dátumu tak bolo u Trnavčanov odhalených doteraz 6 pozitívnych testov.

V okrese Trnava pozitívne testovali ľudí s bydliskom v Bielom Kostole, Dolnom Dubovom a Suchej nad Parnou.

Celkovo je na Slovensku 471 pozitívnych prípadov, počet testov s negatívnym výsledkom sa na Slovensku vyšplhal na 13 160. Osem pacientov sa vyliečilo.

Ilustračné foto

Aktuálne je podľa štatistík Národného centra zdravotníckych informácií hospitalizovaných 165 pacientov, z toho u 72 bol koronavírus potvrdený, v 93 prípadoch sa čaká na výsledok testov.

Najviac prípadov výskytu je v Bratislavskom kraji – 156, nasledujú Žilinský kraj – 62, Trenčiansky kraj – 58, Prešovský kraj – 57, Trnavský kraj – 43, Košický kraj – 36, Nitriansky kraj – 30 a Banskobystrický kraj s 29 pozitívnymi prípadmi.

Z celkového počtu pozitívnych prípadov ochorenia je 259 mužov a 212 žien.

Najviac pozitívnych osôb je vo vekovej kategórii od 30 do 44 rokov – 149 osôb, nasledujú ľudia od 15 do 29 rokov, ktorých je celkovo 125, vo vekovej kategórii 45 – 59 je to 102 osôb a vo vekovej kategórii nad 60 rokov je pozitívnych 63 osôb. Najmenej je detí do 14 rokov – celkovo 29.

Čo robiť, ak ste chorý

10 odporúčaní pri COVID-19

Ulož ako PDF
Napísal 4. apríla 2020 11:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

9 komentárov pre “Covid-19: Pozitívny test na ochorenie majú 26-ročná žena a 33-ročný muž z Trnavy”

 1. 1
  kovidi says:

  Na FB primátora mesta sme sa dozvedeli o nejakom zasadnutí mestskej rady s neznámym počtom zúčastnených na neznámom mieste.
  Z uvedeného vyplýva že sa pravdepodopne dopustili porušenia – “Usmernenia hlavného hygienika Slovenskej republiky v súvislosti s ochorením COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2” .. ktorý s účinnosťou od 10.3.2020 zakázal organizovať a usporadúvať hromadné podujatia, športovej, kultúrnej, spoločenskej či “inej” povahy
  http://www.uvzsr.sk/docs/info/covid19/Opatrenie_UVZSR_zakaz_hromadnych_podujati_od_24032020.pdf
  Nerešpektovanie tohto opatrenia je priestupkom na úseku verejného zdravotníctva podľa §56zákona č.355/2007Z.z., za ktorý príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva uloží pokutu podľa §56ods.2 zákonač.355/2007Z.z .vo výške do 1659 €

  Poslanci nie sú zamestananci a ak zasadli na úrade tak nevieme či mali voľný vstup, či si merali teplotu, či boli v posledných 14 dňoch v zahraničí resp. v kontakte s nakazenou osobou, či majú v domácnosti pozitívne testovanú osobu, či dali nejaké čestné prehlásenie a pod.
  Kto skúmal či tieto osoby, boli v uzavretom priestore (napr. učebňa, zasadacia miestnosť, čakáreň atď.) s prípadom COVID-19 najmenej 15 minút a vo vzdialenosti menšej ako 2 metre.

  Robia si čo chcú a škodia. Slovom diletanti.

  • 1.1
   Nevec Gdo says:

   Pravdepodobne mas nedorieseny konflikt s vedenim mesta. Inak by sa tvoje upozornenie nieslo v inom duchu.

   • 1.1.1
    eugen says:

    Samozrejme každá kritika neschopnosti a upozorňovanie na nedostatky budú predmetom mediálneho lynča organizovanej úderky.
    Veľká žranica zo zdrojov ktoré nevytvorili skončila. To je tvrdý fakt. a realita.
    Marketingové oblbovanie na FB skončilo. Bude kocovina po fláme.
    Akým právom dávajú úľavu na nájomnom ? To je ich majetok alebo majetok mesta teda všetkých trnavčanov ? S kým to predjednali ? Akým právom zvýšili dane podnikateľom bez predbežného prerokovania ? Akože právo 24 kusov ? 75% voličov Trnavy vás nevolilo.
    Zabudnite mládenci a dievčencez 24ky, teraz vás to všetko dobehne.

 2. 2
  koruna says:

  Keď máš v paži občanov a mlčíš.
  https://m.youtube.com/watch?v=AnYJks521S8
  dajte mi pokoj !

  • 2.1
   ABC says:

   Keď som včera už nezvládal pozerať správy STV, prepol som to na ČT 1 a tam šot z mesta Olomouc ako sa mesto stará o detské ihriská. Vysoko tlakovým zariadením jednotlivé prvky detských ihrísk umyjú a potom dezinfikujú. *V Trnave budujeme u detí predpokladám že imunitu stáda, ako to chcel ich premiér budovať u Angličanov, avšak len dovtedy dokiaľ on neochorel. A keď sme už u toho premiéra tak si myslím že socha Svätopluka na Bratislavskom hrade to má spočítané. Verím že do konca ruku tam bude osadené súsošie záchrancov civilizácie a jednotnej zahraničnej politickej línie. To tu mohli ostať komančovia, toľko chaosu by asi nebolo.

   • 2.1.1
    Otázka. says:

    Vie niekto, ktoré verejné priestory v Trnave počas posledných dvoch mesiacov boli umývané alebo dezinfikované?

    • 2.1.1.1
     hejter says:

     Ja som videl, ako striekali lavičky na Hlavnej.

     • 2.1.1.1.1
      ABC says:

      Koľko by stála dezinfekcia ciest I. triedy v meste natíska sa otázka, zároveň by to zmylo aj prach a dezinfikovalo kanalizáciu. Mesto vlastní kropičku s obsahom 7 m3. Potrebujeme roztok 2% s chlórňanom sodným. Dosiahnuť 2% roztok je do kropčky naliať 150 kg chemikálie, jedna dávka szojí cca 100 euro. Na poliatie približne 100 km frekventovaných ciest by bolo potrebné z mestkého rozpočtu uvolniť čiastku 3500 eur. polievanie a čistenie je naplánované už v súčasnom rozpočte. Dosiahlo by sa také dva v jednom, hospodárne nakladanie so zverenými financiami.

 3. 3
  Parva Roma says:

  Kto na Slávii kontroluje používanie rúšok na verejnosti? 80% ľudí bez…

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.