reklama

Včera a dnes pribudli v trnavskom regióne dva pozitívne prípady COVID-19. Ide o ženy z Kátloviec a Zavara

V priebehu ostatných dvoch dní pribudli v okrese Trnava dva nové pozitívne testy na ochorenie COVID-19. V oboch prípadoch ide o ženy.

V stredu 15. apríla 2020 zistili pozitívny test žene zo Zavara, vo štvrtok dopadol test pozitívne pre ženu z Kátloviec, kde ide už o tretí prípad koronavírusu. V Zavare evidujú úrady prvý prípad ochorenia.

Najviac pozitívnych pacientov bolo k 17. aprílu v rámci trnavského regiónu v meste Trnava – desať. Z nich je už jeden pacient vyliečený a jeden 89-ročný pacient ochoreniu podľahol.

V rámci okresu boli pozitívne prípady zistené aj u obyvateľov Dolného Dubového, Suchej nad Parnou, Bieleho Kostola, Špačiniec a Dobrej Vody.

Ilustračné foto

Na Slovensku bolo vo štvrtok 16. apríla otestovaných 3351 osôb, z toho 72 testov bolo pozitívnych a 3279 bolo negatívnych.

Podľa štatistík Národného centra zdravotníckych (NCZI) informácií tak máme na Slovensku celkovo 1049 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19. Celkový počet testov s negatívnym výsledkom je 36 760.

Aktuálne je podľa štatistík NCZI hospitalizovaných 203 pacientov, z toho u 73 je potvrdené ochorenie COVID-19, u 130 pacientov sa čaká na výsledky testov.

Na JIS je 7 pacientov, 2 sú na umelej pľúcnej ventilácii.

Z ochorenia COVID-19 sa na Slovensku vyliečilo doteraz 175 ľudí.

Zomrelo deväť ľudí.

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2020 17:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.