reklama

V okrese Trnava pribudli dva nové prípady koronavírusu

V trnavskom regióne zistili vo štvrtok 26. marca 2020 dva nové pozitívne prípady ochorenia Covid-19.

Podľa aktualizovaných údajov Ministerstva zdravotníctva SR na Slovensku pribudlo vo štvrtok ďalších 43 nových prípadoch potvrdeného ochorenia COVID-19 (koronavírus). Celkovo tak máme 269 osôb s potvrdeným ochorením.

V štatistikách ministerstva zverejnených v piatok krátko popoludní figurujú aj dva pozitívne testy z okresu Trnava.

V oboch prípadoch ide o mužov.

Ilustračné foto

Štátne laboratóriá vyšetrili vo štvrtok 26. marca doteraz najvyšší počet vzoriek, a to 912 (870 negatívnych a 42 pozitívnych).

Prvých 60 testov s jedným pozitívnym prípadom vykonali aj súkromné laboratóriá.

Štátne laboratóriá vyšetrili doteraz na Slovensku celkovo 5395 vzoriek s negatívnym výsledkom.

Príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva SR zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia na elimináciu rizika šírenia ochorenia.

Koronavírus spôsobujúci ochorenie COVID-19 bol identifikovaný v Číne na konci roka 2019. Predstavuje nový kmeň vírusu, ktorý u ľudí nebol doposiaľ známy.

Ochorenie patrí medzi kvapôčkové infekcie. Odhadovaný inkubačný čas ochorenia je 2 až 14 dní, môže však byť aj dlhší.

Medzi príznaky ochorenia patrí horúčka nad 38°C, kašeľ, sťažené dýchanie, bolesť svalov, bolesť hlavy, únava či malátnosť.

Čo robiť, ak ste chorý

10 odporúčaní pri COVID-19

Ulož ako PDF
Napísal 27. marca 2020 14:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.