reklama

Trnava chce vybudovať v areáli Slávie nové bežecké trasy s umelým povrchom

Mesto Trnava sa chce uchádzať o finančný príspevok na projekt vybudovania bežeckých trás v športovom areáli Slávie.

Fond na podporu športu vyhlásil na konci roka 2020 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku v rámci programu Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry.

Mesto Trnava plánuje predložiť v rámci tejto výzvy žiadosť o poskytnutie príspevku na realizáciu projektu s názvom „Revitalizácia športového areálu Slávia – bežecké trasy“.

Celkové náklady na vybudovanie zámeru predstavujú podľa údajov z vypracovanej projektovej dokumentácie 797-tisíc eur, mesto Trnava má príležitosť získať z fondu príspevok vo výške 50 percent hodnoty investície. Druhú polovicu nákladov v hodnote 398-tisíc eur uhradí trnavská samospráva z vlastných prostriedkov.

Zabezpečenie finančných prostriedkov vo výške 50% z celkových oprávnených nákladov na realizáciu projektu z rozpočtu mesta musí schváliť mestské zastupiteľstvo. Rokovať o tom majú poslanci v utorok 16. februára 2021.


Atletický štadión Slávie

Ilustračné foto

Predmetom zámeru je vybudovanie bežeckých trás v športovom areáli Slávia v Trnave.

Projekt rieši nové bežecké trasy, rekonštrukciu vonkajšieho oválu atletického štadióna, umelé osvetlenie bežeckých trás a bežeckého oválu, návrh korčuliarskej dráhy, ale aj inštaláciu nového mobiliáru a sadové úpravy.

V prípade uskutočnenia zámeru vznikne na Slávii nový vonkajší bežecký ovál atletického štadióna, veľký bežecký okruh situovaný vedľa hlavného terénneho valu, malý bežecký okruh okolo južných futbalových ihrísk a korčuliarska dráha.

Bežecké trasy majú byť podľa projektovej dokumentácie vytvorené zo športového povrchu na báze EPDM v červenej farbe.

Jestvujúci vonkajší ovál atletického štadióna má byť rekonštruovaný iba v povrchových vrstvách novým asfaltovým mikrokobercom. Ako korčuliarsky povrch je navrhnutý asfaltobetón.

Výzva Fondu na podporu športu je zameraná na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku v rámci programu Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry za účelom utvárania priaznivých a dlhodobo udržateľných podmienok nielen pre športovú reprezentáciu Slovenskej republiky, ale aj pre rozvoj športu detí, mládeže, športových talentov a širokej verejnosti vrátane zdravotne postihnutých občanov.

Na výzvu je alokovaná suma 15 miliónov eur, ktorá bude rozdelená do každého z ôsmich vyšších územných celkov v objeme minimálne 10% z celkovej sumy finančných prostriedkov.


Výkres s celkovou situáciou navrhovaného zámeru (kliknutím sa obrázok zväčší)

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 16. februára 2021 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Trnava chce vybudovať v areáli Slávie nové bežecké trasy s umelým povrchom”

 1. 1
  chudoba says:

  Pred vypuknutím pandémie bol chudobou ohrozený skoro každý šiesty obyvateľ Slovenska. Koronakríza ešte viac zhoršila situáciu mnohých sociálne slabších skupín, ktoré teraz potrebujú našu výraznejšiu pomoc.
  Podľa údajov Štatistického úradu SR žilo na Slovensku v roku 2019 v riziku chudoby alebo sociálneho vylúčenia približne 877-tisíc ľudí, čo je vyše 16 % obyvateľov. Znamená to, že ich ohrozoval minimálne jeden z troch prejavov chudoby – nízky príjem, neschopnosť dovoliť si tovary a služby nevyhnutné pre normálny život alebo veľmi nízka pracovná intenzita.

  Podľa našich mestských, krajských a štátnych papalášov by si mali ísť zabehať za 797.000 € . Zúfalé PR plný fejsbúk.
  Alebo idú dať 100.000.000 € slovom sto miliónov eur na cyklotrasy po roliach na Slovensku.
  Myslíte si že sú títo ľudia normálny ???

 2. 2
  bežec says:

  V areáli Slávie je atletická bežecká 8 prúdová dráha. Tento atletický štadión je stále zamknutý. Sú tam iba tréningy asi 14,5 atlétov 2 hodiny denne.
  Svojho času bol vyhradený aj termín pre verejnosť. Dá sa behať aj večer je komplet osvetlenie.
  Nikto tam ale nebehá. Raz za 2 mesiace nejaké lokálne preteky.
  Preto treba huknúť ďalšie peniaze do ďalších plastových dráh aby tam nikto nebehal tiež.
  Stačilo by sprístupniť v nejakom inteligentnom režime a dozore túto EXISTUJÚCU BEŽECKÚ DRÁHU a ušetrili by sme 797.000 euro na dôležitejšie veci.
  Na to ale IQ Lepších nestačí.

 3. 3
  hokejista says:

  Sto tisíc sem, sto tisíc tam, eurá lietajú v sumách ktorým sa mnohým sníva ale poslanec Fuzák a primátor Peter Bročka majú z toho srandu. Športovcom už nestačí Agátka a jej povestný kopec, tak vymýšľajú niečo čo nemajú nikde na Slovensku. Túžba byť najlepší, najzaujímavejší má veľa podobného s veliteľom vylodenia v Normandii. V inom médiu oznam o tesnom začatí budovania športovej haly v Modranke za 1,7 milióna a budovanie umelej dráhy na Slávii a jej spôsob financovania za 389 tisíc zo strany mesta je na zamyslenie. Pčolka zatiaľ nasmeroval financovanie zimáku a Kamenáča s navýšením ročne o 720 tisíc. Takže môžeme konštatovať že za 3 roky, prejedli mestský papaláši jednu športovú halu a jednu dráhu s umelým povrchom. No nedaj im dôveru aj nabudúce, len tie dane aby sme stíhali platiť.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.