reklama

Trnava chce vybudovať v areáli Slávie nové bežecké trasy s umelým povrchom

Mesto Trnava sa chce uchádzať o finančný príspevok na projekt vybudovania bežeckých trás v športovom areáli Slávie.

Fond na podporu športu vyhlásil na konci roka 2020 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku v rámci programu Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry.

Mesto Trnava plánuje predložiť v rámci tejto výzvy žiadosť o poskytnutie príspevku na realizáciu projektu s názvom „Revitalizácia športového areálu Slávia – bežecké trasy“.

Celkové náklady na vybudovanie zámeru predstavujú podľa údajov z vypracovanej projektovej dokumentácie 797-tisíc eur, mesto Trnava má príležitosť získať z fondu príspevok vo výške 50 percent hodnoty investície. Druhú polovicu nákladov v hodnote 398-tisíc eur uhradí trnavská samospráva z vlastných prostriedkov.

Zabezpečenie finančných prostriedkov vo výške 50% z celkových oprávnených nákladov na realizáciu projektu z rozpočtu mesta musí schváliť mestské zastupiteľstvo. Rokovať o tom majú poslanci v utorok 16. februára 2021.


Atletický štadión Slávie

Ilustračné foto

Predmetom zámeru je vybudovanie bežeckých trás v športovom areáli Slávia v Trnave.

Projekt rieši nové bežecké trasy, rekonštrukciu vonkajšieho oválu atletického štadióna, umelé osvetlenie bežeckých trás a bežeckého oválu, návrh korčuliarskej dráhy, ale aj inštaláciu nového mobiliáru a sadové úpravy.

V prípade uskutočnenia zámeru vznikne na Slávii veľký bežecký okruh situovaný vedľa hlavného terénneho valu, malý bežecký okruh okolo južných futbalových ihrísk a korčuliarska dráha.

Bežecké trasy majú byť podľa projektovej dokumentácie vytvorené zo športového povrchu na báze EPDM v červenej farbe.

Jestvujúci vonkajší ovál atletického štadióna má byť rekonštruovaný iba v povrchových vrstvách novým asfaltovým mikrokobercom. Ako korčuliarsky povrch je navrhnutý asfaltobetón.

Výzva Fondu na podporu športu je zameraná na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku v rámci programu Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry za účelom utvárania priaznivých a dlhodobo udržateľných podmienok nielen pre športovú reprezentáciu Slovenskej republiky, ale aj pre rozvoj športu detí, mládeže, športových talentov a širokej verejnosti vrátane zdravotne postihnutých občanov.

Na výzvu je alokovaná suma 15 miliónov eur, ktorá bude rozdelená do každého z ôsmich vyšších územných celkov v objeme minimálne 10% z celkovej sumy finančných prostriedkov.


Výkres s celkovou situáciou navrhovaného zámeru (kliknutím sa obrázok zväčší)

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 16. februára 2021 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava chce vybudovať v areáli Slávie nové bežecké trasy s umelým povrchom”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.