reklama

V areáli Slávie dnes napíše bežecké podujatie Trnavská hodinovka už svoju 54. kapitolu

Mesto Trnava, AŠK Slávia Trnava a Občianske združenie beh.sk pozývajú v stredu 22. septembra 2010 na 54. ročník vytrvalostného behu Trnavská hodinovka.
Tradičné bežecké podujatie otvoria v areáli Mestského atletického štadióna Antona Hajmássyho na Slávii o 16. hodine dvanásťminútovkou žiakov a dorastencov. O 17. hodine odštartuje na tartanovom okruhu hlavný program – hodinovka mužov a žien.

Organizátori vypísali kategórie dospelých (mužov a žien), mladších a starších žiakov a dorastu. Štartovné sa neplatí. Prezentácia začína o 15. 30 hodine v areáli štadióna.

Premiéru Trnavskej hodinovky, najstaršej na Slovensku, usporiadali jej zakladatelia Jaroslav Lieskovský a Marián Papiernik 10. novembra 1977 na škvarovej dráhe vtedajšej Pedagogickej fakulty UK v Trnave. Napriek dažďu štartovali na sídlisku Prednádražie 28 vytrvalcov. V prvých ročníkoch sa behali tri edície: jarná, letná a jesenná. Rekord podujatia drží Poliak Ryszard Malecki výkonom 18 910 metrov.

Ulož ako PDF
Napísal 22. septembra 2010 10:15. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.