reklama

Bežecké podujatie Trnavská 13 Run ponúkne opäť atraktívnu trasu. Prihlasovanie je spustené

Už po druhý raz sa v rámci multižánrového festivalu pobeží Trnavská 13 Run so symbolickou dĺžkou trinásť kilometrov. Štart je naplánovaný na piatok 12. júna o 19. hodine.

Trasa bude v porovnaní s vlaňajšou premiérou čiastočne upravená. Bežci okrem iného zavítajú aj na nádvorie radnice. Pre menej zdatných alebo malých športovcov s rodičmi pripravujú organizátori z OZ Trnavská 13 beh v areáli Slávie na 1,3 km.

Účastníkov behu iste poteší správa o tom, že ich výkon zaznamenajú čipy a elektornická časomiera.

„Minuloročná premiéra vyšla na výbornú. Pripravili sme pár noviniek a vylepšení. Trasa, ktorá sa bežcom veľmi páčila zostáva vo zásade veľmi podobná tej premiérovej,“ konštatuje Tibor Santa z organizačného štábu.

beh-2
Momentka zo štartu premiérového behu v roku 2014

Bežeckí nadšenci sa môžu opäť tešiť na originálnu trasu, ktorá v sebe skrýva návštevu viacerých atraktívnych lokalít Trnavy.

Zo Slávie zamieri bežecký pelotón na Cukrovú ulicu, Kalváriu, ulicu Terézie Vansovej do Kamenného mlyna, kde ich čaká prírodná časť okruhu popri Trnavských rybníkoch.

Druhá časť trasy vedie okolo bývalého železničného depa, do Parku Janka Kráľa a cez Promenádu do samotného historického centra. Tu sa balík prebehne aj nádvorím radnice, ale aj krásnymi uličkami pri hradbách. Z centra sa pobeží cez Rybníkovu ulicu naspäť do areálu Slávie, kde bude Trnavská 13 Run finišovať.

Na celej trase, ktorá sa minulý rok tešila veľmi pozitívnym ohlasom, budú rozmiestnení traťoví komisári. Križovatky budú zabezpečovať policajné hliadky.

Minuloročnej premiéry sa zúčastnilo 243 bežcov. Organizátori veria, že v tomto roku sa počet účastníkov zdvojnásobí.

V cieli sa budú vyhodnocovať výkony v troch mužských a troch ženských kategóriách.

Kompletné informácie, online prihlasovací formulár a propozície behu nájdete na tejto stránke.

Trnavská 13 Run je súčasťou multižánrového festivalu Trnavská 13, ktorý sa uskutoční 12. a 13. júna vo vrhačskom sektore Slávie. Informácie o podujatí nájdete v tomto článku.

Termín behu: 12.6.2015 (piatok)

Štart: Hlavný beh (13 km) o 19:05 hod. Štartové čísla si účastníci registrovaní internetom vyzdvihnú 12.6.2015, 16:00 – 18:45 hod. na mieste štartu.

Miesto štartu a cieľa
Športový areál AŠK Slávia Trnava, vrhačský sektor, pred areálom festivalu Trnavská 13.

Popis trate: asfalt 70 %, terén 30 % Trať dlhá 13 km bude vyznačená fáborkami a šípkami, na kritických miestach budú traťoví pomocníci, polícia zabezpečí reguláciu dopravy na križovatkách.

Trasa (kliknite pre zväčšenie):
Mapa-Trnavska-13_RUN

Ulož ako PDF
Napísal 21. mája 2015 8:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.