reklama

Festival Trnavská 13 láka opäť na výbornú muziku aj zaujímavé sprievodné podujatia

Ďalší diel dvojdňového multižánrového Festivalu Trnavská 13 sa uskutoční v dňoch 12. a 13. júna. Opäť nebudú chýbať koncerty, súťaž mladých kapiel, obľúbený pivný pochod, detský a športový program, športovci sa môžu tešiť na beh mestom Trnavská 13 Run.

Dejiskom festivalu bude vrhačský sektor v areáli Slávie.

Občianske združenie Trnavská 13 založilo tradíciu pivno-turistického pochodu už v roku 1996. Na pochod nadviazali mnohé ďalšie sprievodné poduajtia a akcie, čo vyústilo v organizovanie samostatného festivalu so širokým záberom kultúrnych, športových a spoločenských aktivít.

Hlavnými hudobnými lákadlami Festivalu Trnavská 13 v júni 2015 budú Zóna A, Slobodná Európa, HEX, Chiki liki tu-a či Karpatské chrbáty.

V rámci dvojdňového festivalu vystúpia aj KALI & Peter Pan, Bukasový Masív, Rock Reunion, Odtial Potial a ďalší.

V piatok aj v sobotu popoludní otvoria hudobný program na hlavnom pódiu nádejné kapely, hlavný program začne po oba dni od 20. hodiny.

trinastka2014-t

Ilustračné foto

Na 18. ročníku najväčšieho pivno – turistického pochodu očakávajú organizátori opäť niekoľko tisíc milovníkov zlatého moku.

Pôvodne recesistické podujatie pár priateľov sa postupne rozrástlo a už roky patrí medzi najväčšie a najobľúbenejšie akcie svojho druhu v Európe. Za pivom prichádzajú do Trnavy stovky turistov zo Slovenska, aj zahraničia.

Ďalšie informácie o pochode prinesieme včas v samostatnom článku.

Už po druhý raz sa v rámci festivalu pobeží Trnavská 13 Run so symbolickou dĺžkou trinásť kilometrov. Štart je naplánovaný na piatok 12. júna o 19. hodine.

Trasa bude v porovnaní s premiérou čiastočne upravená. Bežci okrem iného zavítajú aj na nádvorie radnice. Vylepšením bude aj elektronická časomiera. Propozície a online prihlášku nájde na stránke trnavska13.sk, link tu.

Pre menej zdatných športovcov bude pripravený beh v areáli Slávie na 1,3 km.

Aj v tomto roku si na festivale prídu na svoje aj rodiny s deťmi, pre ktoré bude pripravených niekoľko zaujímavých podujatí.

Na festival opäť zavítajú aj členovia športových klubov a združení z Trnavy, ktoré budú prezentovať svoju činnosť a návštevníkom ponúknu možnosť vyskúšať si na vlastnej koži niektoré zo športových disciplín.

trinastka2014-1
Vrhačský areál Slávie sa opäť stane na dva dni domovom Trnavskej 13

Festival Trnavská 13 sa stal jednou z najväčších kultúrnych udalostí roka v Trnave.

„Tešíme sa rastúcemu záujmu o festival, ktorého mottom je ‚Leto začína v Trnave‘. Neustále sa snažíme sa vytvárať priestor pre dobrú zábavu, kultúru, šport a stretnutia ľudí na jednom mieste. Preto je náš festival multižánrovým priestorom, kde si nájde niečo zaujímavé každý, kto medzi nás zavíta,“ konštatuje Igor Holéczy z OZ Trnavská 13.

Aktuálne informácie, novinky z organizačného štábu a konkrétne informácie o jednotlivých podujatiach, ktoré sú súčasťou festivalu, budeme zverejňovať postupne.

Pravidelné informácie o festivale môžete čerpať aj prostredníctvom facebookovskej stránky (link).

Plagát:
tt13-2015-pl

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2015 13:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.