reklama

Na populárny festival Trnavská brána zavítajú opäť súbory zo Slovenska aj zahraničia

Folklórny festival Trnavská brána bude mať v historickom centre mesta dvanáste pokračovanie v dňoch 17.-19. augusta.

Myšlienka založiť v Trnave tradíciu folklórneho festivalu sa zrodila v hlavách niekoľkých milovníkov folklóru. Ich cieľom bolo vzbudiť záujem mladej generácie a zaplniť voľný priestor, ktorý tvoril trnavský región na mape slovenských folklórnych festivalov. Tak vznikol prvý ročník folklórneho festivalu pod názvom Trnavská brána.

Podujatie je odlišné od iných festivalov tým, že sa koná priamo v historickom centre mesta, na Trojičnom námestí, ktoré je oblečené do ľudového šatu. Stánky ľudovoumeleckých výrobcov vytvoria kulisu amfiteátra a dopĺňa ju drevená brána, vyzdobená prírodnými materiálmi, kukuričnými klasmi, a musí ňou prejsť každý účastník festivalu.

Súčasťou programu je krojovaný sprievod, ktorý rozospieva a roztancuje celú Hlavnú ulicu.

V programe tohtoročného festivalu sa predstaví päť súborov z Trnavy, sedem z blízkeho okolia, pozvanie prijali aj súbory z Bratislavy, Žiliny, Skalice a Trenčína. Do Trnavy prídu aj zahraničné súbory z Poľska, Maďarska, Českej republiky a Chorvátska.

Svoju šikovnosť tiež predvedú ľudovoumeleckí výrobcovia z krajín Višegrádskej štvorky.

Kompletný program festivalu nájdete na www.trnavskabrana.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2012 9:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.