reklama

Festival Trnavská brána opäť ponúka nabitý program plný spevu a tanca

Jedenásty ročník trojdňového folklórneho festivalu Trnavská brána slávnostne otvoria v piatok 17. augusta o 18. hodine na Trojičnom námestí pásmom Otvárajte sa trnafské brány. Úvodné slovo dostanú domáce súbory Drienka, Trnavček a Trnafčan.

Celkom sa podľa slov Anny Pekárovej z odbory kultúry na mestskom úrade predstaví počas festivalu približne 800 spevákov, tanečníkov, muzikantov ale aj ľudových remeselníkov. Do Trnavy zavíta až 22 umeleckých súborov.

Štyridsaťpäť remeselníkov a predajcov otvorí „živé dielne“ spojené s predajom ľudovoumeleckých výrobkov v piatok o 15. hodine a v sobotu o desiatej.

Úvodný deň na Trojičnom námestí bude pokračovať o 19.30 hodine programom Vitajte vzácný hosté. Publiku sa predstavia zahraničné súbory z Poľska, Maďarska, Českej republiky a Chorvátska.

Od 21.30 hodiny uzatvorí program prvého dňa pásmo piesní a tancov z rázovitého regiónu nazvané Terchová, Terchová.

Obľúbený pestrofarebný krojovaný sprievod Hlavnou ulicou odštartuje program druhého dňa – v sobotu od 10.30 hodiny. Pred radnicou zaspievajú a zatancujú všetci účastníci tohtoročnej Trnavskej brány.

Nabitý program festivalu pokračuje súvisle počas celej soboty na Trojičnom námestí, ale aj pešej zóne či radničnom nádvorí.

Vyvrcholením bude večerné predstavenie Tanec medzi črepinami v podaní SĽUK-u v mestskom amfiteátri. Predstavenie je spoplatnené symbolickou sumou 5 eur. Na všetky ostatné vystúpenia a predstavenia v rámci festivalu je vstup bezplatný.

Záverečný tretí deň otvorí slávnostná bohoslužba v kostole sv. Jakuba za účastí folklórnych súborov so začiatkom o 10. hodine. Od 11. hodiny otvoria svoje stánky remeselníci a ľudoví umelci.

Program 11. ročníka Trnavskej brány sa naplní koncertom dychovej hudby Šohajka (18.00) a celovečerným programom vojenského umeleckého súboru Ondráš z z Brna so začiatkom o 20.15 na Trojičnom námestí.

Kompletný program podujatia nájdete na TEJTO stránke.

Ulož ako PDF
Napísal 17. augusta 2012 8:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.