reklama

Tristokilometrová cyklojazda z Trnavy do Tatranskej Lomnice napíše už svoju 45. kapitolu

Viac ako dvanásť hodín čistého času v sedle bicykla, cez 300 kilometrov v nohách a vyše 3000 nastúpaných výškových metrov na trase Trnava – Tatranská Lomnica. Také sú základné čísla najstaršej jednodňovej cyklojazdy na Slovensku Trnava – Rysy, ktorá napíše vo štvrtok 13. júla 2023 už svoju 45. kapitolu.

Amatérsky cyklistický pelotón prekoná za jediný deň väčšinu územia Slovenska. Štart bude už tradične pred štvrtou hodinou ráno v Trnave na ulici Jána Bottu. Balík sa vydá smerom na Hlohovec, Topoľčany, Partizánske a prvé z troch veľkých stúpaní – Veľké Pole.

Po zjazde z kopca a 100 kilometroch šlapania si asi 150-členný pelotón prvý raz oddýchne v Horných Hámroch. Nasleduje prejazd Pohroním cez Žiar nad Hronom, Zvolen, Banskú Bystricu a Podbrezovú do sedla Čertovice, kde na cyklistov čaká druhé náročné stúpanie.

V tretej časti, tatranskej, vedie trasa cez Hybe, Východnú a Važec do Svitu, Popradu, Veľkej Lomnice, odkiaľ sa pelotón vyštverá posledným veľkým stúpaním dňa do autocampingu v Tatranskej Lomnici. V cieli budú cyklisti po 19. hodine.

Tým účastníkom, ktorým zostane dostatok síl, sa na druhý deň môžu vyštverať na Rysy v nadmorskej výške 2499 metrov, prípadne si urobiť vlastný program.


Pelotón počas jedného z predchádzajúcich ročníkov už nadohľad od Tatier – v úseku medzi Važcom a Tatranskou Štrbou

FOTO: Patrik Pokorný / trnava-live.sk

„Cieľom cykloturistickej jazdy Trnava – Rysy je pripomenúť si putovanie Trnavskej posádky a dobrovoľníkov do bojov SNP. Cykloturisti preukážu silné morálno – vôľové vlastnosti a pri pomníkoch SNP v Trnave, Horných Hámroch a Nemeckej si položením kytíc kvetov uctia pamiatku hrdinov SNP,“ uviedol Marián Rozložník, predseda TJ Elán Trnava, ktorá podujatie organizuje.

Cyklistov oblečených v spoločných „rysáckych“ dresoch budú sprevádzať štyri vozidlá s majákmi, na niektorých úsekoch aj policajné motorky.

Jazda naprieč Slovenskom sa koná bez uzávierok premávky, len s drobnými obmedzeniami na úsekoch, ktorými pelotón práve prechádza.

Organizátorom je Telovýchovná jednota ELÁN Trnava s finančným príspevkom mesta Trnava a partnerov: MASTR, TAVOS, NIKÉ, SFG holding, Imunoglukan, Arcus Signum, Filtertechnik, CYKLOCENTRUM PLUS a ďalších sponzorov, v spolupráci s obcou Horné Hámre a mestom Vysoké Tatry.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júla 2023 10:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.