reklama

Cyklistický pelotón vyrazil dnes nadránom na 320-kilometrovú púť z Trnavy do Tatranskej Lomnice

Dnes nadránom odštartovalo z Trnavy bezmála 90 odvážlivcov, ktorí sa v priebehu jedného dňa presunú na bicykloch až do 320 km vzdialenej Tatranskej Lomnice. Cykloturistická nonstop jazda Trnava – Rysy začala o 4. hodine rannej písať už svoju 33. kapitolu.
Jej prípravy podľa organizátora podujatia Mariána Rozložníka neboli ani zďaleka jednoduché. „Získať sponzorov je čoraz ťažšie. Naším cieľom je, aby podujatie čo možno najmenej finančne zaťažovalo samotných cyklistov. Preto sa snažíme zachovať výšku registračného poplatku na čo možno najnižšej úrovni,“ vysvetľuje.

ŠTART CYKLOJAZDY TRNAVA – RYSY 2010 V ULICIACH TRNAVY

Trasa cyklojazdy vedie cez Hlohovec, Topoľčany, Partizánske a pohorie Vtáčnik do Horných Hámrov. Odtiaľ pokračuje Pohroním cez Žiar nad Hronom, Zvolen, Banskú Bystricu a Podbrezovú na Čertovicu. V tretej časti, tatranskej, smeruje cez Východnú, Tatranskú Štrbu, Štrbské Pleso a Smokovce do Tatranskej Lomnice.

Niekoľko minút pred štartom. Na cyklistov čakalo celých 320 km

Počas ďalších dní nasleduje vlastný cykloturistický program vrátane výstupu na vrchol Rysov v rámci Medzinárodného stretnutia mládeže 2010. Podujatie je organizované ako prejav vďaky príslušníkom trnavskej posádky, ktorí v auguste 1944 odišli spolu s dobrovoľníkmi z radov obyvateľov mesta na Pohronie bojovať v SNP.

„Predpoveď počíta s ustáleným počasím, dokonca to vyzerá, že pelotónu bude pomáhať aj vietor západných smerov,“ poznamenal M. Rozložník.

Bezmála deväťdesiatčlenné štartové pole podporuje aj sprievodná kolóna niekoľkých vozidiel vrátane sanitky a autobusu. „Kto nebude vládať alebo bude mať iný problém, jednoducho nasadne do autobusu. Každý rok sa stane, že niekoľkým členom pelotónu dôjdu sily a nemôžu pokračovať ďalej na bicykli,“ pripomenul člen organizačného štábu Trnava – Rysy 2010 Eduard Krištofovič.

V predvečer štartu cyklistickej nonstop jazdy už tradične účastníci podujatia vzdávajú úctu príslušníkom trnavskej posádky, ktorá bojovala v Slovenskom národnom povstaní. Položenia kytice kvetov sa okrem organizátorov a účastníkov cyklojazdy zúčastnili aj zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja, zástupca primátora mesta Trnava Jozef Pobiecký a vojnový veterán Juraj Biľo.

FOTOGALÉRIA PREDŠTARTOVEJ ATMOSFÉRY:

Ulož ako PDF
Napísal 29. júla 2010 5:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.