reklama

Cyklisti pôjdu 320 km z Trnavy na Rysy pod záštitou Petra Sagana

Už po 35. raz vyrazí cyklistický pelotón na 320-kilometrovú trasu z Trnavy do Tatranskej Lomnice.

Tradičné podujatie Trnava – Rysy sa uskutoční už po druhý raz pod záštitou veľkej hviezdy svetovej cyklistiky Petra Sagana.

Na cykloturistickú jazdu sa po prvý raz vydali jazdci v roku 1974. Odvtedy, s niekoľkoročnou prestávkou po roku 1990, sa toto podujatie koná vždy na prelome júla a augusta, tentoraz pripadol termín na začiatok augusta. Samotnú trasu musia cykloturisti prekonať počas jedného dňa. Štartuje sa preto v Trnave ráno už o 3.45 hodine z parkoviska pred ŽOS a príchod do táboriska v kempe Tatranec sa očakáva približne o pol ôsmej večer,“ uviedol člen organizačného výboru Eduard Krištofovič.


Štart je tradične naplánovaný na skorú rannú hodinu

Úvodná časť náročnej trasy vedie cez Hlohovec, Topoľčany, Partizánske a pohorie Vtáčnik do Horných Hámrov. Odtiaľ pokračuje Pohroním cez Žiar nad Hronom, Zvolen, Banskú Bystricu a Podbrezovú do sedla Čertovica. V tretej časti, tatranskej, vedie cez Východnú, Tatranskú Štrbu, Štrbské Pleso a Smokovce do Tatranskej Lomnice.

Cyklistov očakávajú tri namáhavé stúpania – na Veľké Pole, Čertovicu a Štrbské Pleso.

Trnavská cyklistická nonstop jazda je organizovaná ako prejav vďaky príslušníkom trnavskej posádky, ktorí v auguste 1944 odišli spolu s dobrovoľníkmi z radov obyvateľov mesta na Pohronie bojovať do SNP. Miestami ich bojového pôsobenia bola práve oblasť Horné Hámre – Žarnovica,“ pripomína Krištofovič.

Sprievodnou akciou cyklojazdy je turistický autobus pre záujemcov, ktorí chcú zažiť atmosféru jazdy i života v táborisku bez toho, že by museli absolvovať náročnú jazdu na bicykli. Povolené sú výlučne športové bicykle a platí povinnosť používať cyklistickú prilbu počas celej jazdy. Podujatie má charakter vytrvalostnej jazdy v pelotóne, nie rýchlostných pretekov jednotlivcov.

Trasa jazdy (klikni pre zväčšenie obrázku):

Kompletnú rasu aj s údajmi z GPS si môžete prezrieť TU

Podujatie je finančne podporované mestom Trnava, Trnavským samosprávnym krajom a sponzormi.

Ak máte záujem o bližšie informácie, získate ich na telefńnych číslach 0905 974 002, 0903 207 298, 0908 050 655, 0949 449 704.

Viac nájdete aj na stránke https://sites.google.com/site/trnavarysy.

VIDEO: Štart 33. ročníka Trnava – Rysy

Ulož ako PDF
Napísal 23. júla 2012 13:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.