reklama

Cykloturisti vyrazia už po 34. raz na Rysy. Čaká ich vyše tristokilometrová trasa

V dňoch 3. až 7. augusta 2011 sa uskutoční ďalší,v poradí už tridsiaty štvrtý ročník cykloturistickej nonstop jazdy po trase Trnava – Tatranská Lomnica, najstaršieho slovenského cykloturistického podujatia tohto druhu na Slovensku. Na jeho trasu dlhú takmer 320 km sa po prvý raz vydali jazdci v roku 1974. Odvtedy, s niekoľkoročnou prestávkou po roku 1990, sa toto podujatie koná vždy na prelome júla a augusta, tentoraz pripadol termín na začiatok augusta. Samotnú trasu musia cykloturisti prekonať počas jedného dňa. Aj v tomto ročníku je štart v Trnave ráno o 3.45 h z parkoviska pred ŽOS a príchod do táboriska Tatranec o 19.30 h.

Na štarte cyklojazdy – snímka z vlaňajšieho 33. ročníka

Úvodná časť vedie cez Hlohovec, Topoľčany, Partizánske a pohorie Vtáčnik do Horných Hámrov. Odtiaľ pokračuje Pohroním cez Žiar nad Hronom, Zvolen, Banskú Bystricu a Podbrezovú na Čertovicu. V tretej časti, tatranskej, vedie cez Východnú, Tatranskú Štrbu, Štrbské Pleso a Smokovce do Tatranskej Lomnice. Počas ďalších dní nasleduje vlastný cykloturistický program vrátane výstupu na vrchol Rysov v rámci Medzinárodného stretnutia mládeže 2011, ktoré sa v tomto roku koná už po 55. raz.

Trnavská cyklistická nonstop jazda je organizovaná ako prejav vďaky príslušníkom trnavskej posádky, ktorí v auguste 1944 odišli spolu s dobrovoľníkmi z radov obyvateľov mesta na Pohronie bojovať do SNP. Miestami ich bojového pôsobenia bola práve oblasť Horné Hámre – Žarnovica.

Štart vlaňajšej jazdy Trnava – Rysy

Stretnutia s cykloturistami sú možné v Trnave v stredu 3. 8. od 17.00 h pri prezentácii v priestoroch Strednej odbornej školy polytechnickej, Koniarkova 17 (ŽOS Trrnava), o 19.00 h pri slávnostnom štarte na Univerzitnom námestí (Pamätník trnavskej posádky), vo štvrtok 4. 8. počas prestávok v Horných Hámroch o 8.00 h, v Strážoch pri Zvolene o 10.30 h, pri motoreste Nemecká o 13.00 h, na Čertovici o 15.00 h a potom po dojazde v Tatranskej Lomnici od 20.00 h v priestoroch kempu Tatranec, ako aj počas nasledujúcich dní. Sprievodnou akciou cyklojazdy bude turistický autobus pre záujemcov, ktorí chcú zažiť atmosféru jazdy i života v táborisku bez toho, že by museli absolvovať náročnú jazdu na bicykli. Povolené sú výlučne športové bicykle a platí povinnosť používať cyklistickú prilbu počas celej jazdy.

Podujatie má charakter vytrvalostnej jazdy v pelotóne, nie rýchlostných pretekov jednotlivcov.

Podujatie je finančne podporované Mestom Trnava, Trnavským samosprávnym krajom a sponzormi a uskutoční sa pod záštitou skvelého slovenského cyklistu Petra Sagana.

Ďalšie informácie nájdete na adrese https://sites.google.com/site/trnavarysy.

Organizačný štáb Trnava – Rysy 2011


Ulož ako PDF
Napísal 22. júla 2011 10:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Cykloturisti vyrazia už po 34. raz na Rysy. Čaká ich vyše tristokilometrová trasa”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.