reklama

Cykloturisti vyrazia už po 34. raz na Rysy. Čaká ich vyše tristokilometrová trasa

V dňoch 3. až 7. augusta 2011 sa uskutoční ďalší,v poradí už tridsiaty štvrtý ročník cykloturistickej nonstop jazdy po trase Trnava – Tatranská Lomnica, najstaršieho slovenského cykloturistického podujatia tohto druhu na Slovensku. Na jeho trasu dlhú takmer 320 km sa po prvý raz vydali jazdci v roku 1974. Odvtedy, s niekoľkoročnou prestávkou po roku 1990, sa toto podujatie koná vždy na prelome júla a augusta, tentoraz pripadol termín na začiatok augusta. Samotnú trasu musia cykloturisti prekonať počas jedného dňa. Aj v tomto ročníku je štart v Trnave ráno o 3.45 h z parkoviska pred ŽOS a príchod do táboriska Tatranec o 19.30 h.

Na štarte cyklojazdy – snímka z vlaňajšieho 33. ročníka

Úvodná časť vedie cez Hlohovec, Topoľčany, Partizánske a pohorie Vtáčnik do Horných Hámrov. Odtiaľ pokračuje Pohroním cez Žiar nad Hronom, Zvolen, Banskú Bystricu a Podbrezovú na Čertovicu. V tretej časti, tatranskej, vedie cez Východnú, Tatranskú Štrbu, Štrbské Pleso a Smokovce do Tatranskej Lomnice. Počas ďalších dní nasleduje vlastný cykloturistický program vrátane výstupu na vrchol Rysov v rámci Medzinárodného stretnutia mládeže 2011, ktoré sa v tomto roku koná už po 55. raz.

Trnavská cyklistická nonstop jazda je organizovaná ako prejav vďaky príslušníkom trnavskej posádky, ktorí v auguste 1944 odišli spolu s dobrovoľníkmi z radov obyvateľov mesta na Pohronie bojovať do SNP. Miestami ich bojového pôsobenia bola práve oblasť Horné Hámre – Žarnovica.

Štart vlaňajšej jazdy Trnava – Rysy
YouTube Preview Image

Stretnutia s cykloturistami sú možné v Trnave v stredu 3. 8. od 17.00 h pri prezentácii v priestoroch Strednej odbornej školy polytechnickej, Koniarkova 17 (ŽOS Trrnava), o 19.00 h pri slávnostnom štarte na Univerzitnom námestí (Pamätník trnavskej posádky), vo štvrtok 4. 8. počas prestávok v Horných Hámroch o 8.00 h, v Strážoch pri Zvolene o 10.30 h, pri motoreste Nemecká o 13.00 h, na Čertovici o 15.00 h a potom po dojazde v Tatranskej Lomnici od 20.00 h v priestoroch kempu Tatranec, ako aj počas nasledujúcich dní. Sprievodnou akciou cyklojazdy bude turistický autobus pre záujemcov, ktorí chcú zažiť atmosféru jazdy i života v táborisku bez toho, že by museli absolvovať náročnú jazdu na bicykli. Povolené sú výlučne športové bicykle a platí povinnosť používať cyklistickú prilbu počas celej jazdy.

Podujatie má charakter vytrvalostnej jazdy v pelotóne, nie rýchlostných pretekov jednotlivcov.

Podujatie je finančne podporované Mestom Trnava, Trnavským samosprávnym krajom a sponzormi a uskutoční sa pod záštitou skvelého slovenského cyklistu Petra Sagana.

Ďalšie informácie nájdete na adrese https://sites.google.com/site/trnavarysy.

Organizačný štáb Trnava – Rysy 2011


Ulož ako PDF
Napísal 22. júla 2011 10:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “Cykloturisti vyrazia už po 34. raz na Rysy. Čaká ich vyše tristokilometrová trasa”

  1. 1
    Lane says:

    Pekna akcia. Mohli by ste na vrchole vyvesit vlajku Trnavy.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.