reklama

Cyklistov čaká vo štvrtok viac ako 300-kilometrová štreka z Trnavy do Tatier

Vo štvrtok 31. júla nadránom vyštartuje z Trnavy viac ako stočlenný cyklistický pelotón. Ich cieľom je Tatranská Lomnica vo Vysokých Tatrách.

Športovci musia prekonať trasu dlhú viac ako 300 náročných kilometrov v priebehu jedného dňa.

V sedle strávia naprieč Slovenskom približne dvanásť hodín, na trase čaká cyklistov aj niekoľko prestávok. Celú trasu absolvuje pelotón priemernou rýchlosťou 26 – 27 km/h.

Aktuálny 37. ročník cykloturistickej nonstop jazdy Trnava – Rysy je svojím spôsobom jubilejný.

„Uplynie totiž štyridsať rokov od prvej cyklojazdy v roku 1974, ktorá potom založila jeho veľkú a dlhoročnú tradíciu, vychádzajúcu zo skutočnosti, že na koncu augusta 1944 trnavská vojenská posádka ako jediná zo západného Slovenska sa spolu s dobrovoľníkmi z radov obyvateľov mesta zapojila do SNP. Od roku 1974, s niekoľkoročnou prestávkou po roku 1990, sa toto podujatie koná vždy na prelome júla a augusta,“ poznamenal Eduard Krištofovič z organizačného štábu najstaršieho podujatia svojho druhu na Slovensku.

rysy
Pred obcou Hybe uvidia cyklisti po prvý raz končiare Vysokých Tatier

Štartuje sa v Trnave ráno už o 3.45 h z parkoviska pred ŽOS a príchod do táboriska v kempe Tatranec v Tatranskej Lomnici sa očakáva o 19.30 h.

Úvodná časť vedie cez Hlohovec, Topoľčany, Partizánske a pohorie Vtáčnik do Horných Hámrov. Odtiaľ pokračuje Pohroním cez Žiar nad Hronom, Zvolen, Banskú Bystricu a Podbrezovú do sedla Čertovica. V tretej časti, tatranskej, vedie cez Hybe, Východnú, Važec, Tatranskú Štrbu, Štrbské Pleso a Smokovce do Tatranskej Lomnice.

Cyklisti budú čeliť troch namáhavým stúpaniam na Veľké Pole za Partizánskym, na Čertovicu a Štrbské Pleso. Účastnícu absolvujú jazdu v oficiálnych cyklistických dresoch s logom podujatia, pričom celé podujatie má charakter vytrvalostnej jazdy, nie sú to teda rýchlostné preteky jednotlivcov.

„Trnavská cyklistická nonstop jazda je organizovaná ako prejav vďaky príslušníkom trnavskej posádky, ktorí v auguste 1944 odišli spolu s dobrovoľníkmi z radov obyvateľov mesta na Pohronie bojovať do SNP. Miestami ich bojového pôsobenia bola práve oblasť Horné Hámre – Žarnovica,“ pripomínajú organizátori z trnavskej TJ Elán.

Stretnutia s cykloturistami sú možné v Trnave v stredu 30. 7. od 17.00 h pri prezentácii v priestoroch Strednej odbornej školy polytechnickej, Koniarkova 17 (ŽOS Trnava), potom o 19.00 h pri slávnostnom štarte na Univerzitnom námestí (Pamätník trnavskej posádky).

Ďalej vo štvrtok 31. júla o 8.00 h počas prestávky a kladenia kytice k pamätníku Trnavskej posádky v Horných Hámroch, v Strážoch pri Zvolene o 10.30 h počas stravovacej prestávky, potom pri motoreste Nemecká o 13.00 h, na Čertovici o 15.00 h a po dojazde v Tatranskej Lomnici od 20.00 h v priestoroch kempu Tatranec.

Sprievodnou akciou cyklojazdy je turistický autobus pre záujemcov, ktorí chcú zažiť atmosféru jazdy i života v táborisku bez toho, že by museli absolvovať náročnú jazdu na bicykli.

Počas ďalších dní po dojatde nasleduje vlastný cyklistický, cykloturistický a turistický program, vrátane výstupu na vrchol Rysov, príp. Kriváňa a podobne.

Podujatie je finančne podporované Mestom Trnava a sponzormi.

Ďalšie informácie na 0905 974 002, 0903 207 298, 0908 050 655, 0949 449 704, pozri tiež https://sites.google.com/site/trnavarysy.

TRASA CYKLOJAZDY TRNAVA – RYSY:
trasa-rysy

Obrázok sa po kliknutí zväčší

Ulož ako PDF
Napísal 28. júla 2014 9:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.