reklama

Vo štvrtok nadránom vyrazia cykloturisti už po 33. raz z Trnavy na Rysy

V dňoch 28. júla – 1. augusta 2010 sa uskutoční ďalší ročník cykloturistickej nonstop jazdy po trase Trnava – Tatranská Lomnica, najstaršieho slovenského cykloturistického podujatia tohto druhu na Slovensku. Na jeho trasu dlhú takmer 320 km sa po prvý raz vydali jazdci v roku 1974. Odvtedy, s niekoľkoročnou prestávkou po roku 1990, sa toto podujatie koná vždy na prelome júla a augusta. Samotnú trasu musia cykloturisti prekonať počas jedného dňa. V tomto ročníku je štart v Trnave ráno o 3.45 h a príchod do tatranského táboriska o 19.30 h. Úvodná časť vedie cez Hlohovec, Topoľčany, Partizánske a pohorie Vtáčnik do Horných Hámrov. Odtiaľ pokračuje Pohroním cez Žiar nad Hronom, Zvolen, Banskú Bystricu a Podbrezovú na Čertovicu. V tretej časti, tatranskej, vedie cez Východnú, Tatranskú Štrbu, Štrbské Pleso a Smokovce do Tatranskej Lomnice.

Počas ďalších dní nasleduje vlastný cykloturistický program vrátane výstupu na vrchol Rysov v rámci Medzinárodného stretnutia mládeže 2010.

Podujatie je organizované ako prejav vďaky príslušníkom trnavskej posádky, ktorí v auguste 1944 odišli spolu s dobrovoľníkmi z radov obyvateľov mesta na Pohronie bojovať v SNP.

Stretnutia s cykloturistami sú možné v Trnave v stredu 28. 7. od 16.00 h pri prezentácii v priestoroch Strednej odbornej školy polytechnickej, Koniarkova 17 (ŽOS Trrnava), o 19.00 h pri slávnostnom štarte na Univerzitnom námestí (Pamätník trnavskej posádky), vo štvrtok 29 7. počas prestávok v Horných Hámroch o 8.00 h, v Strážoch pri Zvolene o 10.30 h, pri motoreste Nemecká o 13.00 h, na Čertovici o 15.00 h a potom po dojazde v Tatranskej Lomnici od 20.00 h, ako aj počas nasledujúcich dní. Sprievodnou akciou cyklojazdy bude turistický autobus pre záujemcov, ktorí chcú zažiť atmosféru jazdy i života v táborisku bez toho, že by museli absolvovať náročnú jazdu na bicykli. Povolené sú výlučne športové bicykle a cyklistická prilba počas celej jazdy. Podujatie má charakter vytrvalostnej jazdy v pelotóne, nie rýchlostných pretekov jednotlivcov.

Podujatie je finančne podporované Mestom Trnava a sponzormi.

Ďalšie informácie na 0905 974 002, 0903 207 298, 0908 050 655, pozri tiež sites.google.com/site/trnavarysy.

Informácie poskytol Eduard Krištofovič, člen Organizačného štábu Trnava – Rysy 2010.


Ulož ako PDF
Napísal 27. júla 2010 12:37. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vo štvrtok nadránom vyrazia cykloturisti už po 33. raz z Trnavy na Rysy”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.