reklama

V budúcom roku má pribudnúť v areáli Slávie tréningová 200 metrov dlhá bežecká dráha aj futbalové ihrisko s umelou trávou

Rozpočtový program Mládež a šport trnavskej mestskej samosprávy predpokladá v roku 2021 výdavky vo výške 3,5 milióna eur. Viac ako 1,4 milióna eur je určených na kapitálové výdavky na dve investičné akcie.

Športové aktivity podporí mesto Trnava v budúcom roku sumou 125-tisíc eur.

Tieto bežné výdavky sú určené na športové a telovýchovné akcie (50-tisíc eur). Cieľom je podpora rôznych športových podujatí, ktoré mesto realizuje ako hlavný usporiadateľ alebo ako spoluorganizátor. Ide aj o športové a telovýchovné podujatia celomestského charakteru konajúce sa v priebehu celého kalendárneho roka, pričom tieto zahŕňajú rôzne druhy športu.

Na voľnočasové aktivity pre deti a mládež je vyčlenených 7000 eur, v rámci tejto položky sú plánované finančné prostriedky na voľnočasové aktivity deti a mládež s celomestským dosahom, predovšetkým na FestHry Trnava 2021 a Predvianočné tvorivé dielne pre deti.

Ďalších 65-tisíc eur pôjde na akciu miniTrnava – mesto detí. Je to veľký prázdninový projekt HRY na MESTO. Deti sa v rámci neho stanú občanmi mesta so všetkými právami a povinnosťami a budú zodpovedné za všetky svoje rozhodnutia. Deti sa hrajú samy, bez rodičov. Projekt vznikol v roku 2017.


Mestský atletický štadión Antona Hajmássyho

Ilustračné foto

Podprogram Správa športových areálov určený na zvyšovanie kvality športovej infraštruktúry počíta v roku 2021 s čiastkou 2,6 milióna eur.

Spolu dva milióny eur z tejto sumy tvorí príspevok na bežné výdavky pre Správu kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava (788-tisíc) a Správu majetku mesta Trnava (1,2 mil.)

Kapitálové výdavky sú nastavené na sumu 620 – tisíc eur. Viac ako polovicu sumy presúva mesto na investície do rozpočtu Správy majetku mesta Trnava, 300-tisíc eur predstavuje investícia do 200-metrovej bežeckej dráhy v areáli AŠK Slávia.

Dráha by mala byť vytvorená medzi futbalovými ihriskami, pôjde o betónovú konštrukciu, ktorá vytvorí stúpanie pre tréning behu, na okraji konštrukcie budú vytvorené schody rôznych sklonov, ktoré budú môcť byť taktiež použité na tréning. Duté vnútro konštrukcie bude možné použiť na uskladnenie mechanizácie potrebnej na údržbu areálu.

Pre výstavbu bežeckej dráhy v dĺžke 200 m v areáli AŠK Slávia bol v 2019 mestu schválený finančný príspevok vo výške 100 000 eur, ktorého poskytovateľom je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR v rámci realizácie Národného športového projektu.

V roku 2021 má vzniknúť v športovom areáli Slávie aj tréningové futbalové ihrisko s umelou trávou. Ide o spoločný projekt Slovenského futbalového zväzu a mesta Trnava v hodnote 800-tisíc eur.

Výdavky v roku 2021 budú použité na vybudovanie nového tréningového futbalového ihriska s umelou trávou. Ihrisko vznikne na futbalovej ploche č. 6.

Pol milióna eur na projekt poskytne Slovenský futbalový zväz, 300-tisíc eur pôjde z mestského rozpočtu.

Ulož ako PDF
Napísal 14. decembra 2020 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.