reklama

Nová telocvičňa v areáli školy v Modranke by mohla stáť už v budúcom roku

Trnavská radnica sa bude uchádzať o príspevok z Fondu na podporu športu, prostredníctvom ktorého chce spolufinancovať projekt novostavby telocvične v areáli Základnej školy s materskou školou Ivana Krasku v Modranke.

Približne dvojmiliónovú investičnú akciu chce mesto Trnava financovať nielen zo zdrojov vlastného rozpočtu. Uchádzať sa bude o získanie finančného príspevku z Fondu na podporu športu, ktorý vyhlásil výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku v rámci programu Výstavba, rekonštrukcia a modernizácia športovej infraštruktúry.

V prípade získania dotácie by mesto z vlastných zdrojov zaplatilo 40% oprávnených výdavkov na výstavbu telocvične.


Vizualizácia telocvične

ZDROJ: Mesto Trnava

„Ak by sa tento projekt v Modranke podarilo uskutočniť, mali by všetky základné školy v Trnave k dispozícii svoju vlastnú telocvičňu, čo si nemôže povedať každé mesto,“ skonštatoval primátor Peter Bročka.

Podľa trnavského primátora „je veľmi pravdepodobné, že projekt získa taký počet bodov, ktorý bude blízky plnému počtu. Telocvičňa bude pri základnej škole, využívať ju budú najmä deti, zámer má dobrý energetický certifikát, a tak ďalej“.

Zo strany mesta je projektová dokumentácia hotová a zámer má vydané aj stavebné povolenie.

„Čím skôr chceme vyhlásiť verejnú súťaž na zhotoviteľa, preto ak by všetko išlo podľa plánu, telocvičňa v Modranke by mohla byť dokončená v roku 2022,“ dodal Bročka.

Objekt telocvične je sitovaný priamo v areáli školy, okrem žiakov budú môcť športový stánok využívať aj obyvatelia Modranky či športové kluby alebo organizácie.


Vizualizácia telocvične

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 8. decembra 2021 9:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.