reklama

Na Slávii sa pripravuje výstavba nových bežeckých trás, korčuliarskej dráhy aj obnova bežeckého oválu okolo štadióna. Mesto vybralo dodávateľa

V športovom areáli Slávie vzniknú nové bežecké trasy, súčasťou projektu bude aj výstavba dráhy pre korčuliarov a rekonštrukcia existujúceho asfaltového oválu, ktorý vedie okolo atletického štadióna.

Mesto Trnava uzatvorilo 10. mája 2021 na základe verejnej súťaže zmluvu so zhotoviteľom. Do súťaže predložili cenové ponuky tri stavebné firmy, komisia vyhlásila za víťaza trnavskú spoločnosť Transtav TT s najnižšou predloženou cenou v hodnote 605-tisíc eur s DPH.

Ďalšie dve súťažné ponuky firiem z Nitry a Trnavy boli takmer identické a zneli na 667-tisíc eur s DPH.

Pôvodne odhadovaná celková hodnota zákazky bola stanovená na 829-tisíc eur s DPH.


Atletický štadión Slávie

Ilustračné foto

Predmetom zámeru s názvom „Revitalizácia športového areálu Slávia – bežecké trasy“ je vybudovanie bežeckých trás v športovom areáli Slávia v Trnave.

Projekt rieši nové bežecké trasy, rekonštrukciu vonkajšieho oválu atletického štadióna, umelé osvetlenie bežeckých trás a bežeckého oválu, korčuliarsku dráhu, ale aj inštaláciu nového mobiliáru a sadové úpravy.

Na Slávii tak vznikne veľký bežecký okruh situovaný vedľa hlavného terénneho valu, malý bežecký okruh okolo futbalových ihrísk a korčuliarska dráha.

Bežecké trasy majú byť podľa projektovej dokumentácie vytvorené zo športového povrchu na báze EPDM v červenej farbe.

Jestvujúci vonkajší ovál atletického štadióna má byť rekonštruovaný iba v povrchových vrstvách novým asfaltovým mikrokobercom. Ako korčuliarsky povrch je navrhnutý asfaltobetón.

Zmluva o dielo stanovuje termín ukončenia stavebných prác do 5 mesiacov ich ich začatia.

V rámci inej verejnej súťaže mesto vybralo dodávateľa špeciálnej tréningovej dráhy, ktorá bude vytvorená z konštrukcií so stúpajúcim a klesajúcim profilom, jej súčasťou bude betónový tubus čiastočne zasypaný výkopovou zeminou, ako aj schody rôznych sklonov.

Bežecká 200-metrová tréningová dráha je súčasťou širšieho zámeru vybudovania bežeckých trás v športovom areáli Slávie.


Výkres s celkovou situáciou navrhovaného zámeru (kliknutím sa obrázok zväčší)

Zdroj: Mesto Trnava

Opis stavebných prác:

Bežecké trasy:

Trasa A je tvorená bežeckou traťou vonkajšieho oválu atletického štadióna. Jej povrch bude asfaltový.

Trasa B2 začína v severnej časti bežeckého oválu a pokračuje okolo futbalového ihriska s umelou trávou a následne
pomedzi severné futbalové ihriská. V severnej časti areálu trasa B2 pokračuje pozdĺž dvojihriska a futbalového ihriska č.3. Koniec trasy B2 sa nachádza v západnej časti bežeckého oválu. Súčasťou prác na trase B2 bude posun oplotenia dvojihriska zo strany baseballového areálu vrátane základových konštrukcii. Súčasťou bude aj posun vetiev závlah nachádzajúcich sa na dvojihrisku.

Trasa C tvorí okruh okolo južných futbalových ihrísk, pozdĺž stúpajúcej bežeckej dráhy na 200 m a popri ihrisku č.3.
Navrhovaná korčuliarska dráha bude totožná s trasou C.

V rámci zákazky budú osadené prvky mestského mobiliáru 18 ks parkových lavičiek a 28 ks smetných košov.

Búracie práce odstránené budú pôvodné betónové, panelové a dláždené spevnené plochy, chodníky a obrubníky. Všetky konštrukcie budú odstránené v celej svojej hrúbke.
Súčasťou búracích prác bude odstránenie betónových cestných panelov umiestnených v území medzi oplotením Cukrovaru a futbalovými ihriskami.

Upravovaná bude tiež povrchová vrstva asfaltobetónového vonkajšieho bežeckého oválu.

V tomto prípade však budú odstraňované frézovaním len vrchné vrstvy konštrukcie nutné pre zarovnanie podkladných vrstiev a realizáciu nového asfaltového mikrokoberca. V miestach kde nie je novo navrhovaný tvar bežeckého oválu v súlade s pôvodným, je nutné pôvodné vrstvy úplne odstrániť a pripraviť priestor na nové zatrávnenie. V miestach kde nový tvar bežeckého oválu nebude kopírovať tvar pôvodný, je nutné odstrániť vrstvy zelene v rozsahu nutnom pre realizáciu novej konštrukcie.

Frézované budú tiež povrchy spevnených plôch priľahlých k bežeckému oválu a to z dôvodu zarovnania a vytvorenia nového vhodného spádovania pre odvod zrážkových vôd. Súčasne je potrebné pripraviť priestor pre osádzanie nových odvodňovacích žľabov v miestach styku bežeckého oválu s okolitými spevnenými plochami a rigolových tvaroviek v mieste styku oválu so zeleňou. Úplne odstránené budú chodníky napojené na bežecký ovál z juhozápadnej strany a to z dôvodu realizácie jedného nového chodníka pre peších.

Sadové úpravy v rámci tejto časti bude realizovaný výrub 4 ks drevín.

Výsadba bude realizovaná v časti medzi futbalovými ihriskami, popri dráhe behu na 200 m, vysadených bude 38 ks stromov Ginkgo biloba a 4 ks Celtis australis. Vykonaná bude aj revitalizácia trávnatých plôch.

Osvetlenie bežeckých trás bude napájané zo zrekonštruovaného rozvádzača RVO. Budú použité LED svietidlá. Osvetlenie bude rozdelené na dve vetvy, vetva A osvetlenie trate okolo bežeckého oválu a vetva B bežecké trate.

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 13. mája 2021 10:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.