reklama

Verejné plochy vo vnútrobloku na sídlisku Vodáreň čaká veľká premena

Stavebný ruch sa zrejme počas jesenných mesiacoch rozbehne vo vnútrobloku sídliska Vodáreň na Veternej ulici.

Viac ako rok pripravovaný zámer humanizácie verejných priestranstiev ohraničených piatimi činžiakmi je vo fáze prípravy na výber dodávateľa stavebných prác.

Obyvatelia Vodárne budú môcť zrejme už o niekoľko mesiacov využívať úplne prebudované priestranstvá pod svojimi domami.

„Ak úspešne ukončíme verejnú súťaž a podpíšeme zmluvu o dielo s vybraným dodávateľom, práce sa rozbehnú ešte túto jeseň. V závislosti od klimatických podmienok predpokladáme dokončenie stavebných prác v závere roka alebo na začiatku roku 2017,“ upresnil vedúci odboru investičnej výstavby na mestskom úrade Dušan Béreš.

Samotné stavebné práce majú trvať asi štyri mesiace.

vodaren-pohlad
Celkový pohľad na vnútroblok sídliska Vodáreň

Zdroj: Mesto Trnava

Priestory, v ktorých sa v súčasnosti nachádzajú poškodené asfaltové ihriská na malý futbal, basketbal a volejbal, pieskovisko či kovové prieliezačky, prejdú totálnou premenou.

Na Vodárni medzi činžiakmi vznikne oplotené polyfunkčné ihrisko s povrchom z liatej gumy, herná zóna na petanque, dve menšie ihriská pre deti do 6 a do 12 rokov, projekt počíta s umiestnením pergoly so sedením, pieskoviska, nových parkových lavičiek, pribudnú aj nové stromy, kvetinové záhony, veľká centrálna parková lúčka s trávnikom, fontánka s pitnou vodou či lampy verejného osvetlenia.

Predpokladané náklady z mestského rozpočtu sú takmer 200-tisíc eur bez DPH, cenu však môže znížiť verejná súťaž. Uchádzači môžu predkladať svoje ponuky do 30. augusta 2016.

Cieľom humanizácie obytného súboru súboru je podľa Odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave “rekonštrukcia vymedzeného záujmového územia so zámerom vytvoriť v ňom moderný, kultivovaný verejný priestor s oddychovo- relaxačnou náplňou pre krátkodobý pobyt návštevníkov všetkých vekových kategórií, stretávanie sa a spoločenské kontakty rezidentov z okolitých bytových domov, ktorý bude vybavený mobiliárom, nevyhnutnou komunikačnou sieťou pre peších, nevyhnutným technickým zázemím a parkovou úpravou”.

vodaren-projekt
Výkres projektu humanizácie obytného súboru Vodáreň

Ulož ako PDF
Napísal 18. augusta 2016 9:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Verejné plochy vo vnútrobloku na sídlisku Vodáreň čaká veľká premena”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.