reklama

Vnútroblok na sídlisku Vodáreň chce mesto prestavať a zveľadiť

Zásadnú funkčnú aj vizuálnu zmenu pripravuje mestský úrad vo vnútrobloku na Veternej ulici medzi obytnými domami na sídlisku Vodáreň.

Cieľom zámeru je komplexne zrekonštruovať verejné priestranstvá, na ktorých sa dnes nachádzajú tri poškodené asfaltové plochy s hernými prvkami a zastaralé detské ihrisko.

Projekt má podľa Odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave riešiť “rekonštrukciu vymedzeného záujmového územia so zámerom vytvoriť v ňom moderný, kultivovaný verejný priestor s oddychovo- relaxačnou náplňou pre krátkodobý pobyt návštevníkov všetkých vekových kategórií, stretávanie sa aspoločenské kontakty rezidentov zokolitých bytových domov, ktorý bude vybavený mobiliárom, nevyhnutnou komunikačnou sieťou pre peších, nevyhnutným technickým zázemím a malou parkovou úpravou”.

Celková obnova priestranstva má priniesť riešenie v podobe vybudovania športovej a fit zóny, úplne novej zóny určenej pre oddych, hernej zóny s detským ihriskom, ako aj revitalizáciu a výsadbu zelene.

vodaren
Pohľad do vnútrobloku na Veternej ulici

Foto: Google Street View

Športová a fit zóna

Športová zóna má byť orientovaná v mieste dvoch existujúcich menších ihrísk. Zámer počíta s rekonštrukciou povrchov a prebudovaním na multifunkčné ihriská vybavené basketbalovými košmi, bránkami pre malý futbal, stĺpikmi na siete pre tenis či volejbal.

Fit zóna bude umiestnená v jednej tretine existujúceho veľkého ihriska, ktoré taktiež dostane nový povrch. V zóne je plánované umiestnenie statických aj pohyblivých prvkov pre precvičenie a posilnenie všetkých častí tela.

Oddychová zóna

Situovaná bude v priestore veľkého asfaltového ihriska. Počíta sa s umiestnením lavičiek, tieniacich konštrukcií, odpadkových košov, stojanov pre bicykle a zelene v podobe stromov, kríkov a záhonov.

Herná zóna

Herná zóna bude umiestnená čiastočne v okrajovom priestore veľého ihriska, no najmä na miestach, kde sa dnes nachádzajú zastaralé hracie prvky a nepoužívané pieskoviská.

Zámer počíta s vytvorením kombinovaného detského ihriska s hracími prvkami a zariadeniami pre predškolský vek až 6 rokov a deti do 12 rokov vrátane pieskoviska a rôznych typov moderných preliezok a herných prvkov ako sú detská lezecká stena, húpačky, kolotoč, zemná trampolína a podobne.

Zeleň, sadové úpravy, mobiliár, komunikácie

Ako uvádza materiál Odboru investičnej výstavby, v rámci projektu sa počíta s návrhom nevyhnutnej, účelovej a estetickej dosadby drevín – stromov, krov a trvaliek, úpravou chodníkov, inštalovaním lavičiek, stojanov pre bicykle a doplnením verejného osvetlenia.

V mestskom rozpočte pre rok 2015 sú vyčlenené prostriedky na vypracovanie projektovej dokumentácie pre realizačný projekt.

Ten by chcelo mať mesto hotový v druhej polovici novembra tohto roka.

veterna-ih
Ihriská a hracie prvky na Veternej nie sú v ideálnej kondícii

veterna-pr
Celková situácia. Pre zväčšenie klikni na obrázok

Foto: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 7. septembra 2015 9:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.