reklama

Nové parkovacie rezidentské zóny sa rozšíria aj na Hliny, Zátvor či Vodáreň

Mesto Trnava pokračuje v avizovanom rozširovaní rezidentských zón. Návrh Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o dočasnom parkovaní počíta nielen so zväčšením jestvujúcich zón B, R4 a R5 o nové ulice, ale aj so zavedením nových zón označených ako R9 a R10. Tie zasiahnu rozsiahle územie mesta od Univerzity sv. Cyrila a Metoda až po sídliská Na hlinách, Zátvor a Vodáreň.

Návrh VZN, ktorý majú schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva 25. apríla 2023, počíta s rozšírením zóny R4 o ulice alebo časti ulíc Agátová, Štúrova, Terézie Vansovej a Andreja Kubinu.

Rozšírenie sa bude týkať aj zóny R5 o ulice alebo časti ulíc Kvetná, Agátová, Štúrova, Matuškova, Sadová, Terézie Vansovej, Okružné námestie.

Zóna B bude po novom rozšírená aj na parkovacích plochách na uliciach Terézie Vansovej, Poštovej, Okružnej, Oblúkovej, Bučianskej a Rybníkovej.

Návrh VZN obsahuje zavedenie nových rezidentských zón.

Ilustračné foto

Rezidentská zóna R9 bude na uliciach alebo časti ulíc Špačinská cesta, Jána Hajdóczyho, Námestie Jozefa Herdu, Prechodná, Jaderná, Okružná, Oblúková, Atómová, Veterná, Na hlinách, Murgašova, Lichardova, Legionárska, Bučianska.

Zóna R10 vznikn na uliciach alebo časti ulíc Saleziánska, Strmá, Veterná, Olympijská, Poštová, Rovná, Spojná, Letecká.

Mesto pripomína, že k samotnej regulácii statickej dopravy v nových a rozšírených zónach dôjde až po realizácii dopravného značenia. Doba spoplatnenia v rezidentských zónach bude ako v inýc zónach, teda 7 dní v týždni, 24 hodín denne.

Obyvatelia predmetných ulíc však budú mať možnosť získať parkovaciu kartu REZIDENT ZÓNY, ktorá je platná aj v zóne B, nadobudnutím účinnosti zmeny VZN.

Ceny za úhradu parkovania sú navrhované identicky ako v prípade ostatných rezidenčných zón.


Návrh rozšírenia zóny B


Pre zväčšnie kliknite na obrázky

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2023 11:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.