reklama

Rezidenti s pobytom v nových zónach R9 a R10 už majú nárok na bezplatné parkovanie v zónach B

Vo štvrtok 11. mája 2023 nadobúda účinnosť VZN č. 603 o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na území mesta Trnava, ktoré schválili poslanci mestského zastupiteľstva 24. apríla. Podľa tohto nariadenia dochádza k rozšíreniu parkovacích zón R4, R5 a zóny B o ďalšie ulice a k zavedeniu nových rezidentských zón R9 a R10.

Ako informuje mesto Trnava, vodiči v nových zónach za parkovanie zatiaľ neplatia. K samotnému spusteniu a spoplatneniu parkovacích miest dôjde až po dokončení dopravného značenia, o čom bude samospráva verejnosť informovať.

Obyvatelia dotknutých lokalít však už od 11. mája môžu požiadať o vydanie parkovacej karty a po jej obdržaní tak využívať výhody, ktoré im prináša. Parkovacie karty sú už iba virtuálne a evidujú sa elektronicky.


Parkovisko v zóne B na Rybníkovej ulici

Ilustračné foto: trnava-live.sk

„Každý, kto má v rozšírenej zóne R4, R5 a v nových rezidentských zónach R9 a R10 trvalý pobyt, prípadne je prihlásený na trvalý pobyt na inom mieste v Trnave a v uvedenej zóne má prechodný pobyt, je jej rezidentom a má už teraz nárok na bezplatné parkovanie v zónach B,“ informovala mestská radnica.

Majitelia rezidentskej parkovacej karty majú totiž parkovanie v zónach B zadarmo bezprostredne po jej pridelení, bez ohľadu na to, či je ich zóna spoplatnená. „Ďalšou z výhod je, že účinnosť karty im bude automaticky predĺžená na jeden rok od dátumu spustenia regulácie zóny, čo sa tiež vyplatí,“ pripomína samospráva.

VZN č. 603 rozširuje zónu R4 o ulice alebo časti ulíc Agátová, Štúrova, Terézie Vansovej a Andreja Kubinu. Zóna R5 je rozšírená o ulice alebo časti ulíc Kvetná, Agátová, Štúrova, Matuškova, Sadová, Terézie Vansovej, Okružné námestie.

Nová rezidentská zóna R9 je na uliciach alebo časti ulíc Špačinská cesta, Jána Hajdóczyho, Námestie Jozefa Herdu, Prechodná, Jaderná, Okružná, Oblúková, Atómová, Veterná, Na hlinách, Murgašova, Lichardova, Legionárska a Bučianska.

Zóna R10 zahŕňa ulicie alebo časti ulíc Saleziánska, Strmá, Veterná, Olympijská, Poštová, Rovná, Spojná a Letecká. V rámci nových zón sa nachádzajú aj parkovacie plochy zóny B, ktorá sa v tejto lokalite rozširuje o ulice Terézie Vansovej, Poštová, Okružná, Oblúková, Bučianska a Rybníkova.


Pre zväčšnie kliknite na obrázky

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2023 10:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.