reklama

Od 1. septembra platia pre statickú dopravu v časti Špíglsála nové pravidlá

Od 1. septembra 2022 začne platiť regulácia parkovania v lokalite trnavského Špíglsála. Nové pravidlá, súčasťou ktorých je povinnosť platiť parkovné, sa dotknú dvoch zón označených ako R4 a R5, informovala mestská samospráva.

Trnavská radnica si od regulácie statickej dopravy sľubuje „zavedenie poriadku do verejného priestoru, vyššiu bezpečnosť cestnej premávky a výhody rezidentom regulovaných zón“.

Nové pravidlá statickej dopravy sa dotknú šestnástich ulíc alebo ich častí.

V spoplatnených zónach zaplatia vodiči za hodinové parkovanie od 0,50 eur (cez aplikáciu DataMesta v zóne R5) do 1,10 eura pri platbe prostredníctvom SMS správy v zóne R4.

Kompletný cenník parkovania aj vyznačenie zón R4 a R5 nájdete na konci článku.


Rozšírenie spoplatnených zón na mape

Zdroj: Mesto Trnava

Zóna R4 bude kvôli vysokej dopravnej vyťaženosti regulovaná nonstop, teda od pondelka do nedele od 00.00 do 24.00 h. Kto v nej zaplatí za parkovné, bude môcť zaparkovať aj susednej Zóne R5 aj v Zóne B.

Zóna R5 bude regulovaná od pondelka do piatku medzi 8.00 a 18.00 h. Kto v nej zaplatí za parkovanie, bude môcť parkovať aj v Zóne B. Držitelia karty Rezident zóny R5 budú môcť okrem toho parkovať aj v Zóne R4.

Výhody pre obyvateľov
s trvalým pobytom v Trnave

„Každý, kto má v rezidentskej zóne trvalý pobyt (prípadne prechodný s tým, že na trvalý pobyt je prihlásený inde v Trnave), a splní podmienky dané všeobecne záväzným nariadením č. 581, má nárok na ročnú parkovaciu kartu na prvé auto v domácnosti za jedno euro. Táto karta má názov Rezident zóny a na druhé auto v domácnosti stojí 99 eur,“ priblížilo mesto Trnava.

Držitelia karty Rezident zóny získavajú automaticky aj možnosť poskytnúť svojim návštevníkom kredit na parkovanie v rozsahu 48 hodín za rok. Tento kredit sa uplatňuje prostredníctvom webovej aplikácie DataMesta na adrese datamesta.trnava.sk.

Mesto pripomína, že na kredit pre návštevy majú nárok aj tí rezidenti, ktorí sami auto nevlastnia. Stačí, keď si vybavia parkovaciu kartu Návšteva zóny, stojí iba symbolické euro na rok.

Zoznam ulíc patriacich do R4:

časť Hospodárskej ulice
Hodžova
Kalinčiakova
časť Ulice Ferka Urbánka
časť Ulice Andreja Sládkoviča
časť Študentskej
Juraja Fándlyho

Zoznam ulíc v R5 – JUH, kde sa regulácia spustí 1. septembra 2022:

Andreja Hlinku
časť Ulice Ferka Urbánka
časť Ulice Andreja Sládkoviča
Bradlanská
Boženy Nemcovej
Parková
Františka Veselovského
Vladimíra Roya
Petra Pazmáňa
E. M. Šoltésovej
Tomášikova
južná časť ŠtudentskejRegulácia začne od septembra platiť aj v južnej časti Zóny R5 (od stanice po Študentskú ulicu). Severná časť má pribudnúť čoskoro.

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 31. augusta 2022 11:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.