reklama

Rezidentské parkovanie začne platiť čoskoro aj na Vajanského ulici v centre mesta

Najnovšou lokalitou s regulovaným parkovaním je rezidentská zóna R8, ktorú mestské zastupiteľstvo schválilo v utorok 14. februára 2023. Príslušné nariadenie nadobudne účinnosť 2. marca 2023. Ako pripomína trnavská radnica, samotná regulácia sa spustí po dokončení dopravného značenia v tejto zóne.

V tomto roku už pribudlo regulované rezidentské parkovanie na časti Hlbokej ulice, vlani mesto zaviedlo systém na Špíglsále, Hospodárskej, Hlbokej, V jame či časti sídliska Družba.

Onedlho sa spustí aj zóna R6 na uliciach Juraja Slottu a Teodora Tekela.

Radnica avizuje, že zóny bude rozširovať do všetkých mestských častí.

„Zóna R8 vznikne vyčlenením z existujúcej Zóny A v lokalite bytových domov na Vajanského ulici s orientačným číslom od 2 po 41 okrem čísel 23, 24, 25, 26, 27, 35, 37. Dôvodom tejto zmeny je potreba regulácie statickej dopravy na Vajanského aj v nočnom čase, pretože v Zóne A sa platí iba v pracovných dňoch medzi 8.00 a 18.00 h a parkovacie miesta obyvateľom tamojších bytoviek vo veľkej miere obsadzujú návštevníci centra mesta,“ vysvetľuje mestská samospráva.


Vajanského ulica

Zóna R8 bude spoplatnená nonstop, ceny parkovného sú identické so Zónou A. Vo štvrtok 2. marca 2023 budú platné parkovacie karty Rezident Zóny A, ktorých držiteľmi sú rezidenti novej Zóny R8, automaticky zmenené na karty Rezident Zóny R8, pričom doba ich platnosti nebude ovplyvnená.

„Znamená to, že držitelia týchto kariet nebudú zaťažení žiadnymi úkonmi, mesto ich systémovo vykoná za nich,“ konštatuje radnica.

Rezident získavajú kredit pre svoje návštevy –štandardne 100 hodín ročne. Obyvatelia zóny, ktorí nevlastnia auto, majú po vybavení karty Návšteva zóny za jedno euro na rok možnosť uplatniť si kredit pre svojich návštevníkov až vo výške 150 hodín.

Ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorí sú odkázaní na osobnú asistenciu či opatrovanie, alebo im je poskytovaná domáca opatrovateľská služba, majú s kartou Návšteva zóny – ŤZP nárok až na 250 hodín ročne pre svojich opatrovateľov a iných návštevníkov.

Rovnakú možnosť majú aj rodičia maloletých detí s ŤZP. Návštevnícky kredit sa uplatňuje prostredníctvom webovej aplikácie na adrese datamesta.trnava.sk, stačí zadať zónu, EČV návštevníka a dátum a čas jeho návštevy.

Zaplatená úhrada v Zóne R8 umožňuje parkovanie vozidla aj v zónach A a B. Držitelia karty Rezident zóny A môžu parkovať aj v zónach R8 a B.


Mapa zóny R8

Ulož ako PDF
Napísal 22. februára 2023 9:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.