reklama

Nový systém mestskej autobusovej dopravy má fungovať od 1. decembra

Mesto Trnava zverejnilo podrobnejšie informácie o pripravovanom zavedení projektu Optimalizácie liniek mestskej autobusovej dopravy do praxe.

SAD Trnava a mesto Trnava pracujú v spolupráci s externým dodávateľom na projekte už niekoľko mesiacov. Cieľom optimalizácie je zrýchlenie obsluhy cestujúcich, vyššia efektivita a atraktivita verejnej dopravy. Podľa najnovších informácií bude nový systém mestskej autubusovej dopravy (MAD) zavedený do praxe 1. decembra 2011.

„Pre zrýchlenie obsluhy cestujúcich sa uvažuje s doplnením strojčekov k druhým dverám, zriadením miest na dobíjanie čipových kariet, bezplatný prestup respektíve prestup za minimálnu evidenčnú cenu 0,01 €. Na zrýchlenie MAD bol spracovaný návrh preferenčného pruhu pre autobusy na Hospodárskej ulici. Do úvahy sa brali doterajšie cestovné poriadky, dĺžky jednotlivých liniek a informácie o kapacite, spotrebe, druhu paliva a času tankovania všetkých autobusov. Zhotovené boli nové cestovné poriadky a nová mapa siete liniek,“ informuje mesto na svojej webovej stránke.

Ilustračné foto

Predbežnú sieť jednotlivých liniek MAD nájdete tu.

Navrhované trasovanie jednotlivých liniek s predpokladanou platnosťou od 1. decembra 2011

Nosné linky (123456) – kliknutím na číslo sa vám zobrazí trasa linky
Zabezpečujú rýchlu dopravu predovšetkým vo vzťahu bydlisko – pracovisko. Budú prevádzkované v špičkových obdobiach v jednotnom intervale 20 minút a v sedlových obdobiach 40 minút.

Doplnkové linky (111213141516) – kliknutím na číslo sa vám zobrazí trasa linky
Zabezpečujú dopravný prístup z okrajových častí mesta cez centrum tam, kde nie sú nosné linky. Zároveň napájajú nosné linky z územia, kde tieto linky nezastavujú. Doplnkové linky zabezpečujú dopravnú obsluhu s nízkymi nárokmi na prepravu. Interval na doplnkových linkách je 40 – 60 minút. Sú naviazané na nosné linky prostredníctvom strategických prestupových zastávok (Dohnányho, Hospodárska, Šrobárova, Zelený kríčok, Nám. SUT, Kollárova).

Školské linky (212223) – kliknutím na číslo sa vám zobrazí trasa linky
Zabezpečujú dopravný prístup z okrajových častí mesta (najmä obytné zóny) do oblastí, kde sú umiestnené stredné školy. Premávka je organizovaná pred začiatkom a po ukončení vyučovania.

Pripomienky alebo otázky týkajúce sa siete zastávok MAD adresujte na e-mailovú adresu optimalizacia@trnava.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 1. augusta 2011 10:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nový systém mestskej autobusovej dopravy má fungovať od 1. decembra”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.