reklama

Nový systém mestskej autobusovej dopravy má fungovať od 1. decembra

Mesto Trnava zverejnilo podrobnejšie informácie o pripravovanom zavedení projektu Optimalizácie liniek mestskej autobusovej dopravy do praxe.

SAD Trnava a mesto Trnava pracujú v spolupráci s externým dodávateľom na projekte už niekoľko mesiacov. Cieľom optimalizácie je zrýchlenie obsluhy cestujúcich, vyššia efektivita a atraktivita verejnej dopravy. Podľa najnovších informácií bude nový systém mestskej autubusovej dopravy (MAD) zavedený do praxe 1. decembra 2011.

„Pre zrýchlenie obsluhy cestujúcich sa uvažuje s doplnením strojčekov k druhým dverám, zriadením miest na dobíjanie čipových kariet, bezplatný prestup respektíve prestup za minimálnu evidenčnú cenu 0,01 €. Na zrýchlenie MAD bol spracovaný návrh preferenčného pruhu pre autobusy na Hospodárskej ulici. Do úvahy sa brali doterajšie cestovné poriadky, dĺžky jednotlivých liniek a informácie o kapacite, spotrebe, druhu paliva a času tankovania všetkých autobusov. Zhotovené boli nové cestovné poriadky a nová mapa siete liniek,” informuje mesto na svojej webovej stránke.

Ilustračné foto

Predbežnú sieť jednotlivých liniek MAD nájdete tu.

Navrhované trasovanie jednotlivých liniek s predpokladanou platnosťou od 1. decembra 2011

Nosné linky (123456) – kliknutím na číslo sa vám zobrazí trasa linky
Zabezpečujú rýchlu dopravu predovšetkým vo vzťahu bydlisko – pracovisko. Budú prevádzkované v špičkových obdobiach v jednotnom intervale 20 minút a v sedlových obdobiach 40 minút.

Doplnkové linky (111213141516) – kliknutím na číslo sa vám zobrazí trasa linky
Zabezpečujú dopravný prístup z okrajových častí mesta cez centrum tam, kde nie sú nosné linky. Zároveň napájajú nosné linky z územia, kde tieto linky nezastavujú. Doplnkové linky zabezpečujú dopravnú obsluhu s nízkymi nárokmi na prepravu. Interval na doplnkových linkách je 40 – 60 minút. Sú naviazané na nosné linky prostredníctvom strategických prestupových zastávok (Dohnányho, Hospodárska, Šrobárova, Zelený kríčok, Nám. SUT, Kollárova).

Školské linky (212223) – kliknutím na číslo sa vám zobrazí trasa linky
Zabezpečujú dopravný prístup z okrajových častí mesta (najmä obytné zóny) do oblastí, kde sú umiestnené stredné školy. Premávka je organizovaná pred začiatkom a po ukončení vyučovania.

Pripomienky alebo otázky týkajúce sa siete zastávok MAD adresujte na e-mailovú adresu optimalizacia@trnava.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 1. augusta 2011 10:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “Nový systém mestskej autobusovej dopravy má fungovať od 1. decembra”

 1. 1
  Peťo says:

  Pozrel som si všetky linky a informácie a vyzerá to naozaj super! Už nech sa to konečne zavedie, lebo to ako chodia autobusy doteraz, je čistá tragédia.

 2. 2
  icer says:

  Vypadá to dobre,len či sa pri časoch brali do úvahy aj zápchy v špičkách.

 3. 3
  Tomáš says:

  NO podla mna je tento novy uplne zle a to myslim pre Modranku … pretoze teraz chodi 4 az po zeleny kricek a teraz bude chodit 13 len po stanicu :/

 4. 4
  Weighted says:

  Nejako som nepochopil, ako sa skolsky autobus (link 23), dostane zo zeleznicnej stanice na Botanicku??

 5. 5
  ixo333 says:

  Pri linke 21 je na mapke vyznačená linka 6
  popis nesedí s mapkou !

 6. 6
  ham says:

  cez špačinskú cestu smer hospodarska/prednadražie budu premavat “až” 2 spoje?! to snad nemyslia važne

 7. 7
  ezio says:

  Ako to vyzera s SMS platbami? Alebo aj take NFC by nebolo zle :)

 8. 8
  dripa says:

  podla mna to bude este horsie ako to je vobec sa nemyslelo na modranku len po stanicu keby dali aspon po hospodarsku z modranky rano a po2 chodi tiez dost ludi

  • 8.1
   5ulo says:

   to je tak asi naschval, aby si si v druhom buse (na ktory budes prestupovat) mohol kupit dalsi listok za super polovicnu cenu.. potrebuju predsa nejako zarobit.. mne by sa naopak pacili prestupne listky.. casove.. toto neni dobre tak, ako to je.

 9. 9
  xx says:

  Tragédia , za Merkúrom ľudia nežijú? Ak sa potrebujú niekam dostať len s prestupom a to treba ísť zo Zeleného kríčka na Šrobárovú. Super !

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.