reklama

Nový systém mestskej autobusovej dopravy má fungovať od 1. decembra

Mesto Trnava zverejnilo podrobnejšie informácie o pripravovanom zavedení projektu Optimalizácie liniek mestskej autobusovej dopravy do praxe.

SAD Trnava a mesto Trnava pracujú v spolupráci s externým dodávateľom na projekte už niekoľko mesiacov. Cieľom optimalizácie je zrýchlenie obsluhy cestujúcich, vyššia efektivita a atraktivita verejnej dopravy. Podľa najnovších informácií bude nový systém mestskej autubusovej dopravy (MAD) zavedený do praxe 1. decembra 2011.

„Pre zrýchlenie obsluhy cestujúcich sa uvažuje s doplnením strojčekov k druhým dverám, zriadením miest na dobíjanie čipových kariet, bezplatný prestup respektíve prestup za minimálnu evidenčnú cenu 0,01 €. Na zrýchlenie MAD bol spracovaný návrh preferenčného pruhu pre autobusy na Hospodárskej ulici. Do úvahy sa brali doterajšie cestovné poriadky, dĺžky jednotlivých liniek a informácie o kapacite, spotrebe, druhu paliva a času tankovania všetkých autobusov. Zhotovené boli nové cestovné poriadky a nová mapa siete liniek,“ informuje mesto na svojej webovej stránke.

Ilustračné foto

Predbežnú sieť jednotlivých liniek MAD nájdete tu.

Navrhované trasovanie jednotlivých liniek s predpokladanou platnosťou od 1. decembra 2011

Nosné linky (123456) – kliknutím na číslo sa vám zobrazí trasa linky
Zabezpečujú rýchlu dopravu predovšetkým vo vzťahu bydlisko – pracovisko. Budú prevádzkované v špičkových obdobiach v jednotnom intervale 20 minút a v sedlových obdobiach 40 minút.

Doplnkové linky (111213141516) – kliknutím na číslo sa vám zobrazí trasa linky
Zabezpečujú dopravný prístup z okrajových častí mesta cez centrum tam, kde nie sú nosné linky. Zároveň napájajú nosné linky z územia, kde tieto linky nezastavujú. Doplnkové linky zabezpečujú dopravnú obsluhu s nízkymi nárokmi na prepravu. Interval na doplnkových linkách je 40 – 60 minút. Sú naviazané na nosné linky prostredníctvom strategických prestupových zastávok (Dohnányho, Hospodárska, Šrobárova, Zelený kríčok, Nám. SUT, Kollárova).

Školské linky (212223) – kliknutím na číslo sa vám zobrazí trasa linky
Zabezpečujú dopravný prístup z okrajových častí mesta (najmä obytné zóny) do oblastí, kde sú umiestnené stredné školy. Premávka je organizovaná pred začiatkom a po ukončení vyučovania.

Pripomienky alebo otázky týkajúce sa siete zastávok MAD adresujte na e-mailovú adresu optimalizacia@trnava.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 1. augusta 2011 10:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nový systém mestskej autobusovej dopravy má fungovať od 1. decembra”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.