reklama

Projekt optimalizácie autobusovej dopravy pokračuje

Jedným z prienikových bodov volebných programov, ktoré chcú poslanci nového mestského zastupiteľstva riešiť už v tomto roku, je optimalizácia mestskej autobusovej dopravy. Prvé tohtoročné stretnutie realizátorov projektu mestskej samosprávy v spolupráci so Slovenskou autobusovou dopravou Trnava a spoločnosťou DIC Bratislava, sa uskutočnilo pred niekoľkými dňami na mestskom úrade.

„Cieľom projektu Optimalizácia liniek mestskej autobusovej dopravy (MAD) je zrýchlenie prepravy cestujúcich, zníženie finančnej náročnosti cestovania a zrýchlenie obsluhy cestujúcich, napríklad doplnením strojčekov aj k druhým a tretím dverám v autobusoch, možnosťou kúpy cestovných lístkov prostredníctvom SMS, časových lístkov a ich ceny, polovičným cestovným po prestupe a zriadením miest na dobíjanie cestovných kariet. Na zrýchlenie MAD sa overia aj možnosti zmeny svetelnej signalizácie, prehodnotené a definované budú nové tarifné podmienky. Do úvahy sa budú brať doterajšie cestovné poriadky, dĺžky jednotlivých liniek a informácie o kapacite, spotrebe, druhu paliva a času tankovania všetkých autobusov. Zhotovené budú nové cestovné poriadky a nová mapa siete liniek,“ uvádza mesto Trnava v tlačovej správe.

Noví poslanci sa s projektom optimalizácie MAD oboznámia 15. februára na prvom riadnom zasadnutí nového mestského zastupiteľstva. Predpokladá sa, že projekt bude uvedený do praxe 1. júla tohto roku. O všetkých zmenách súvisiacich s optimalizáciou MAD budeme verejnosť včas informovať.

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2011 8:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Projekt optimalizácie autobusovej dopravy pokračuje”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.