reklama

Projekt optimalizácie autobusovej dopravy pokračuje

Jedným z prienikových bodov volebných programov, ktoré chcú poslanci nového mestského zastupiteľstva riešiť už v tomto roku, je optimalizácia mestskej autobusovej dopravy. Prvé tohtoročné stretnutie realizátorov projektu mestskej samosprávy v spolupráci so Slovenskou autobusovou dopravou Trnava a spoločnosťou DIC Bratislava, sa uskutočnilo pred niekoľkými dňami na mestskom úrade.

„Cieľom projektu Optimalizácia liniek mestskej autobusovej dopravy (MAD) je zrýchlenie prepravy cestujúcich, zníženie finančnej náročnosti cestovania a zrýchlenie obsluhy cestujúcich, napríklad doplnením strojčekov aj k druhým a tretím dverám v autobusoch, možnosťou kúpy cestovných lístkov prostredníctvom SMS, časových lístkov a ich ceny, polovičným cestovným po prestupe a zriadením miest na dobíjanie cestovných kariet. Na zrýchlenie MAD sa overia aj možnosti zmeny svetelnej signalizácie, prehodnotené a definované budú nové tarifné podmienky. Do úvahy sa budú brať doterajšie cestovné poriadky, dĺžky jednotlivých liniek a informácie o kapacite, spotrebe, druhu paliva a času tankovania všetkých autobusov. Zhotovené budú nové cestovné poriadky a nová mapa siete liniek,“ uvádza mesto Trnava v tlačovej správe.

Noví poslanci sa s projektom optimalizácie MAD oboznámia 15. februára na prvom riadnom zasadnutí nového mestského zastupiteľstva. Predpokladá sa, že projekt bude uvedený do praxe 1. júla tohto roku. O všetkých zmenách súvisiacich s optimalizáciou MAD budeme verejnosť včas informovať.

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2011 8:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Projekt optimalizácie autobusovej dopravy pokračuje”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.