reklama

Trnavská radnica vyhlásila tender na prevádzkovateľa Mestskej autobusovej dopravy

Mesto Trnava zverejnilo v polovici júla 2020 podmienky verejnej súťaže na prevádzkovateľa Mestskej autobusovej dopravy.

Trnavská radnica hľadá prostredníctvom verejnej súťaže dopravcu, ktorý bude prevádzkovať Mestskú autobusovú dopravu (MAD) počas desiatich rokov.

Predpokladaná hodnota zákazky je 34,8 milióna eur s DPH (29 mil. eur bez DPH).

Mesto Trnava plánuje uzatvoriť zmluvu na obdobie od 1. apríla 2021 do 31. marca 2031.

Ilustračné foto

„Predmetom služby je zabezpečiť verejnosti bezpečné, efektívne a kvalitné dopravné služby na území Mesta Trnava formou mestskej autobusovej dopravy za určené základné cestovné podľa potrieb dopravnej obslužnosti predmetného územia a pri zohľadnení sociálnych a environmentálnych faktorov,“ opisuje stručne predmet zákazky Mesto Trnava.

Predpokladaný počet „vozokilometrov“ v jednom kalendárnom roku je viac ako 1 milón, počas desiatich rokov mesto odhaduje, že dopravca vykoná 10,5 milióna vozokilometrov.

Od zmluvného prevádzkovateľa mesto vyžaduje zabezpečenie služieb MAD prostredníctvom minimálne 34 kusov autobusov, a zároveň musí dopravca zabezpečiť 7 – percentný podiel záložných vozidiel z minimálneho počtu vozidiel.

V stanovených podmienkach je aj povinosť dopravcu zabezpečovať Mestskú autobusovú dopravu autobusmi, ktorých celkový priemerný vek nesmie presiahnuť 10 rokov, maximálny vek jednotlivých autobusov nesmie presiahnuť 16 rokov.

Výšku cestovného v Mestskej autobusovej doprave určuje Mesto Trnava.

Súťaž na poskytovateľa MAD na desať rokov vyhlásila trnavská radnica už na jar v roku 2019, no tender napokon nebol ukončený a víťaza nevyhlásili.

Súčasnému dopravcovi platí mesto za prevádzkovanie MAD približne 2,2 milióna eur ročne.

Lehota na predkladanie ponúk uchádzačov uplynie 10. septembra 2020.

Ulož ako PDF
Napísal 17. júla 2020 9:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavská radnica vyhlásila tender na prevádzkovateľa Mestskej autobusovej dopravy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.