reklama

Prístavba v areáli ZŠ na Spartakovskej poskytne priestor pre sto ďalších detí

Približne sto miest pre budúcich škôlkarov a školákov pribudne onedlho v Základnej škole na Spartakovskej ulici. Na mieste bývalého impaka v školskom areáli sa už rysujú múry novej stavby, v ktorej budú dve triedy pre prváčikov a dve učebne pre škôlkarov so samostatnými vstupmi, sociálnym zázemím a šatňami.

Stavebné práce majú byť ukončené na jar 2018, prví žiaci zasadnú do lavíc v septembri, informuje mesto Trnava.

Samotnej stavbe, ktorá sa začala v októbri, predchádzalo v lete minulého roka zbúranie nefunkčného impaka. Stavebné práce pokračujú aj v týchto dňoch napriek krátkodobému ochladeniu pod bod mrazu, ktoré si vynútilo ich prerušenie.

Foto: Mesto Trnava / Miroslav Horník

„Využívame každý deň, kým nám ešte počasie praje, lebo keď teplota klesne pod mínus päť stupňov, budeme musieť práce zastaviť,“ hovorí Miroslav Horník z odboru investičnej výstavby mestského úradu.

Podľa jeho slov v októbri začali vybúraním základovej dosky po inpaku, potom položili základové pásy a základy novej stavby.

Hotové je aj odvodnenie, ktoré ústi do novovybudovaných vsakovacích jám, aby dažďová voda neodtekala bez úžitku do kanalizácie, ale v letných horúčavách odparovaním zvlhčovala a ochladzovala vzduch.

V súčasnosti sú už v plnom prúde murovacie práce. Prístavba bude jednopodlažná, s plochou strechou a pôdorysom približne 36 x 19 m. S budovou školy bude prepojená chodbou, ktorá vyústi do priestoru medzi učebným pavilónom a telocvičňou.

Súčasťou prístavby bude aj novovybudované detské ihrisko s hracími prvkami a oplotením.

Mestská samospráva do nových priestorov školy investuje približne 600 000 eur.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2017 6:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.