reklama

Priestor pre deti v Brestovanoch a festival Lovely Experience. O finančnú podporu sa v hlasovaní uchádzajú aj projekty z nášho regiónu

Nadácia VÚB spúšťa 6. novembra 2017 verejné hlasovanie o užitočných nápadoch na zlepšenie života v rôznych kútoch Slovenska, ktoré získajú finančnú podporu na svoju realizáciu. Deje sa tak v rámci tretieho ročníka grantového programu Komunitné granty s podtitulom „80 000 eur pre komunity, kde to žije“.

Práve túto sumu Nadácia VÚB prerozdelí medzi 24 víťazných projektov z celého Slovenska, ktoré získajú najväčšiu priazeň miestnych obyvateľov a 8000 eur z nej poputuje ako odmena pre dve organizácie v rámci špeciálneho ocenenia Impact HUB-u.

Trnavčania a obyvatelia trnavského regiónu môžu podporiť vo svojom okolí projekt Miesto pre všetkých v Brestovanoch alebo kultúrno-spoločenské podujatie Lovely Experience Multimediálny Festival 2018 v Trnave.

Nadácia VÚB v roku 2011 podporila opravu hodín na Katedrálnom chráme sv. Jána Krstiteľa v Trnave
Článok TU

Z Trnavského kraja, kde sa o podporu uchádza celkom šesť projektov, získajú po 3000 eur tri s najvyšším počtom hlasov. Hlasovanie je spustené do 19. novembra 2017 na stránke www.komunitnegranty.sk.

Ilustračné foto: Nadácia VÚB

Žiadateľom o finančnú podporu projektu Miesto pre všetkých je obec Brestovany.

Na začiatku bol zaburinený verejný priestor. S pomocou miestnych združení sa postupne premieňa na priestor pre deti a verejnosť. Svojpomocne osadili vyrobené lavičky, hojdačky, avšak pre ešte väčšiu radosť detí tu stále niečo chýba – detská preliezka a futbalové bránky.

Cieľom postupnej revitalizácie a dobudovania lokality je tráviť voľný čas vonku so svojimi kamarátmi a dopriať deťom zažiť chvíle, na ktoré len tak nezabudnú.


Miesto pre všetkých v Brestovanoch

O finančný grant bojuje aj podujatie Lovely Experience v Trnave.

Uskutoční sa 26. mája 2018 sa Trojičnom námestí, ktoré sa zmení na multimediálny festival súčasného umenia.

Organizátori pripravujú špecifickú vizuálnu show a videomaping na stenách budov, ktoré sa zároveň premenia na netradičný tanečných parket v podobe výnimočného spojenia audio-vizuálneho umenia, tanca a akrobacie.

Okrem toho sa môžete tešiť na neobvyklú tzv. “Silent Party”. Návštevníci dostanú slúchadlá a v rytme tanca na svoj obľúbený žáner tak spoja viaceré tanečné štýly v jeden, čím vytvoria zaujímavé tanečné predstavenie.


Lovely Experience Trnava

„Chceli by sme vyzvať obyvateľov Slovenska, aby venovali pozornosť hlasovaniu za projekty. Môže byť medzi nimi nápad, ktorý spríjemní život práve im, na ich sídlisku, v ich mestskej časti či obci. Život do komunity prichádza vtedy, keď sa jej členovia vzájomne podporujú a držia spolu. Budeme preto radi, keď jednotlivé nápady aktívnych iniciátorov nájdu svoju podporu aj u ostatných. Tešíme sa, že komunity sústredené okolo 24 projektov s najväčším počtom hlasov budeme môcť za ich snahu odmeniť finančnou čiastkou 3000 eur, vďaka ktorej sa ich plán bude môcť stať skutočnosťou,“ povedal Alexander Resch, predseda správnej rady Nadácie VÚB.

O tom, ktorých 24 organizácií na Slovensku získa 3000 eur na realizáciu svojich nápadov v komunitách, môže rozhodnúť ktokoľvek svojím hlasom prostredníctvom stránky www.komunitnegranty.sk, kde je k dispozícii popis projektu a fotografie dokresľujúce celkový obraz projektu.

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2017 20:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.