reklama

Mesto poskytne majiteľom záhrad a pozemkov v Trnave ďalších sto drevín v rámci projektu Strom do domu

Už po tretí raz prichádza trnavská samospráva s projektom Strom do domu, ktorým chce priniesť do mesta ešte viac zelene. V rokoch 2021 a 2022 vysadili vlastníci rodinných domov so záhradami či iných súkromných pozemkov v rámci Trnavy s prispením samosprávy takmer 200 nových stromov.

Aj v roku 2023 môžu majitelia záhrad a pozemkov požiadať o mestský strom podľa svojho výberu. Týmto spôsobom môže mesto vysadiť dreviny aj na miestach mimo pozemkov vo svojom vlastnictve.

„Za prvé dva roky pribudli vďaka tomuto projektu desiatky stromov na miesta, kde ako mesto sadiť nemôžeme. V dobe, keď bojujeme s následkami zmeny klímy, sa ráta každý strom. Samozrejme, doplníme ich stovkami až tisíckami drevín v rámci mestskej výsadby, pripravujeme projekty mestských parkov na každej strane Trnavy,“ poznamenal primátor Trnavy Peter Bročka.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

O svoj Strom do domu môžete požiadať cez online dotazník. Prihlásiť sa môžu aj tí, ktorí si už mestský strom adoptovali v minulých rokoch. Na výber sú okrasné alebo ovocné dreviny, podmienkou je vhodný pozemok vo vašom vlastníctve.

Ponuka platí pre prvých sto záujemcov.

Mesto pripomína, aby pred výberom dreviny ľudia zvážili viaceré dôležité aspekty, ako je dostatok priestoru pre vybraný strom, vhodné miesto či výber takého druhu stormou, ktorý bude v súlade s architektúrou domu a záhrady.

Nemali by tiež zabúdať na nevýhody, ktoré strom na záhrade prináša. Ide najmä o padanie listov alebo nadmerné tienenie.

Ulož ako PDF
Napísal 16. augusta 2023 10:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.