reklama

V rámci projektu Strom do domu vysadí mesto Trnavčanom na ich pozemkoch sto kusov drevín

Trnavčania môžu opäť adoptovať strom od mesta. Samospráva záujemcom poskytne sto stromov, ktoré budú vysadené na ich vlastnom pozemku.

Obyvatelia Trnavy môžu požiadať formou online dotazníka mesto o dreviny v rámci projektu Strom do domu. Samozrejme, zároveň im musia vedieť poskytnúť vhodné podmienky na rast.

Počas jesene dodá mesto žiadateľom stovku mladých stromov. V ponuke je 11 druhov rôzne veľkých stromov, na výber je z okrasných aj ovocných drevín.

Cieľom projektu je snaha o zvýšenie počtu stromov a rovnomernejšiu výsadbu na celom území mesta.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

„Zo strany žiadateľov je potrebné, aby na svojom pozemku pripravili jamu na výsadbu. Všetko ostatné – dovoz dreviny, samotná výsadba, ukotvenie, vytvorenie závlahovej misy a prípadné drobné úpravy rezom – zabezpečí mesto,“ priblížila mestská samospráva.

Noví majitelia dostanú spolu so stromom stručný manuál, ako sa oň starať. Ich hlavnou povinnosťou však bude najmä zalievanie. V prípade potreby bude prostredníctvom samosprávy a dodávateľských firiem zabezpečená odborná starostlivosť.

Mesto pripomína, aby pred výberom dreviny ľudia zvážili viaceré dôležité aspekty, ako je dostatok priestoru pre vybraný strom, vhodné miesto či výber takého druhu stormou, ktorý bude v súlade s architektúrou domu a záhrady.

Nemali by tiež zabúdať na nevýhody, ktoré strom na záhrade prináša. Ide najmä o padanie listov alebo nadmerné tienenie.

Po prvý raz spustilo mesto Trnava projekt Strom do domu v roku 2021, celkom vysadili na súkromných pozemkoch 90 nových drevín.

Dotazník s ponukou stromov nájdete tu.

Ulož ako PDF
Napísal 9. septembra 2022 10:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.