reklama

Pred zimným štadiónom na Spartakovskej bude nové parkovisko

Pri Mestskom zimnom štadióne vznikne nové parkovisko pre 32 áut. Trnavská samospráva vyhlásila súťaž na zhotoviteľa stavebných prác.

Parkovisko bude umiestnené na trávnatej ploche pred zimným štadiónom na Spartakovskej ulici za autobusovou zastávkou.

Navrhnuté je so stredovou komunikáciou širokou 6 metrov a dvoma krídlami kolmých parkovacích státí s hĺbkou od 5 do 5,2 metra. Parkovacie miesta budú v pravidelnom intervale prerušené ostrovom zelene s bodovou výsadbou stromov.

Celkový počet novovybudovaných parkovacích miest bude 32, z toho dve miesta budú vyhradené pre zdravotne hendikepované osoby.

Ilustračné foto

V utorok 22. septembra 2020 zverejnilo Mesto Trnava podklady pre záujemcov o predkladanie ponúk do verejnej súťaže.

Tá potrvá do 13. októbra 2020, kedy sa zároveň budú otvárať predložené ponuky uchádzačov.

Predpokladaná hodnota stavebných prác je stanovená na 160-tisíc eur s DPH. Stavebné práce sa môžu začať až po ukončení verejnej súťaže a podpise zmluvy o dielo s víťazným uchádzačom. Trvať majú 2 mesiace od odovzdania staveniska.

Pred samotným budovaním parkoviska dôjde k vybúraniu celej konštrukcie chodníka. Zrekonštruovaná bude aj plocha súčasného vjazdu pred bránou do areálu mestského zimného štadióna zo strany Spartakovskej.

V priestore budúceho parkoviska sa nachádza 7 stromov. Vyrúbu tri brezy a niektoré stromy presadia. Vysadených bude 14 nových stromov, z toho 12 javorov poľných „Red Shine“ a dva platany javorolisté.

Súčasťou projektu sú aj trávnaté plochy s rozlohou 265 metrov štvorcových.

Dopravná obsluha parkoviska bude zabezpečená zo Spartakovskej ulice.

Nové plochy na parkovanie vzniknú v tomto priestore

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 22. septembra 2020 10:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.