reklama

Investície do obnovy verejných priestranstiev plánuje mesto v piatich lokalitách

Viac ako trištvrte milióna eur (23 mil. Sk) investuje v tomto roku mesto do projektov huma­nizácie obytných súborov. Tohtoročný rozpočet počíta s realizáciou  štyroch lokalít – Na Hlinách, Linčianskej, Prednádraží a na ulici Andreja Kubinu.
Zmyslom humanizácií trnavských sídlisk je rekonštrukcia a výmena infraštruktúry, obnova lavičiek a celkové úpravy verejných priestranstiev. Pôvodne plánovalo mesto revitalizáciu sídlisk realizovať rýchlejšie a vo väčšom rozsahu, plány však zabrzdili nižšie príjmy rozpočtu spôsobené hospodárskou recesiou.

Na Hlinách investuje mesto 50-tisíc eur do vytvorenia plôch s využitím pre krátkodobý relax, z doplnenia hracích prvkov, mobiliáru a výsadby zelene, vrátane rekonštrukcie verejného osvetlenia.
Na sídlisku Prednádražie má byť zveľadený priestor v okolí zdravotného a nákupného strediska Casalle okrem severnej strany, ďalej pred predajňou Chemolaku a Bytový družstvom a priestor pred základnou školou z východnej strany. Navrhnuté sú tu komunikácie, trasy pre peších, verejné osvetlenie a sadové úpravy.
Na Linčianskej – v lokalite ulice Jiráskova č. 23 – 24  sa uskutoční rekonštrukcia pôvodných chodníkov a doplnenie nových, obnova pôvodného asfaltového ihriska, vytvorenie dvoch oddychových zón – jedna ako detské ihrisko a druhá kľudová s lavičkami. Riešené územie bude doplnené novým verejným osvetlením a sadovníckymi úpravami.
Na ulici Andreja Kubinu bude na základe požiadavky obyvateľov obytného súboru A. Kubinu zrealizovaná obnova časti územia medzi obytnými domami č. 2 až 33. Súčasťou realizácie bude aj zabezpečenie projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie na realizáciu.
V roku 2010 počíta mesto aj s dokončením 4 – hektárového parčíku v lokalite od daňového úradu po ZŠ na Spartakovskej ulici a zimný štadión. Realizačné práce začali ešte vlani, v tomto roku je naplánované osadenie vybavenosti pre detské ihriská, inštalácia hlavného odpočívadla, lavičiek, odpadkových nádob, terénnych a sadových úprav.
Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2010 10:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Investície do obnovy verejných priestranstiev plánuje mesto v piatich lokalitách”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.